Pasjonaci Gościnności: Dusza, historia, ciężka praca – Schanel Résidence

Czytaj newsletter! Istotne informacje i wpisy, bez spamu.

Kolejne miejsce obok którego nie można przejść obojętnie. W mieście, gdzie zabytków jest jak na lekarstwo każdą próbę oddania historii miejsca trzeba docenić. Zwłaszcza kiedy udaje się to umiejętnie połączyć z działalnością komercyjną.

Pozostałe artykuły z cyklu Pasjonaci Gościnności:

CZYTAJ WIĘCEJ >>> Rodzinny przepis na sukces
CZYTAJ WIĘCEJ >>> Sztuka kreacji udanego wydarzenia

Kameralny, trzygwiazdkowy Hotel Schanel Résidence jest takim miejscem! Znajduje się przy rzeszowskim rynku, w XIX wiecznej, odrestaurowanej kamienicy.

schanel_residence_1

Posiada tylko 12 pokoi. Wydawać by się mogło, co to za problem sprzedać 12 pokoi? Należy jednak zaznaczyć, że hotel znajduje się w mieście z nadpodażą pokoi.
W najbliższym otoczeniu hoteli ugruntowanych na rynku: jednego 5*, dwóch 4*, jednego 3*. Trochę dalej sięgając jest tych hoteli kilka kolejnych.

schanel_residence_3

Patrząc na reputację Schanel Résidence w internecie należy przypuszczać, że całkiem dobrze radzą sobie w rynkowej walce z konkurentami. Ilość opinii i ich jakość pozwala domniemywać, że goście przyjeżdżający do Rzeszowa bardzo chętnie wybierają to miejsce. Oczywiście jeśli uda im się trafić wolne pokoje.

Pomimo, że obiekt istnieje niespełna dwa lata, śmiało można powiedzieć, że odniósł niewątpliwy sukces. Obserwując z boku, ocenić można, że potencjalnie najtrudniejszy okres ma już za sobą. Teraz może być tylko lepiej. Biorąc pod uwagę, że od swojego startu hotel radzi sobie całkiem sprawnie, powinien więc zostać stałym elementem rzeszowskiego rynku hoteli.

Jakie są czynniki sukcesu?

schanel_residence_4

Na pierwszy rzut oka mogą wydać się one bardzo ogólne, żeby nie powiedzieć sztampowe i wtórne. Mam nadzieję, że krótkie ich rozwinięcie pozwoli zobaczyć, że jest wręcz przeciwnie.

Dusza

schanel_residence_5

Jest to obiekt, który od swojego pomysłu powstawał z myślą przywrócenia, choćby i trochę, historii miejsca i osób z nim w pewien sposób związanych.

Z tego między innymi wynika sposób przeprowadzenia inwestycji, jak też jej aktualnego zarządzania.

Jest to miejsce przesiąknięte naturalną, nie pretensjonalną gościnnością. W połączeniu z buduarowym, eleganckim wystrojem tworzy spójną całość miejsca w którym chce się być.

Historia

schanel_residence_2

Jak wyżej wspomniałem, trudno w mieście pozbawionym zabytków, tworzyć coś w oparciu o nie. Jest to zadanie niezwykle trudne.

Właścicielom Schanel Résidence dzięki ich uporowi i zaangażowaniu udało się to zrobić. Rozpoczynając od odnalezienia historii kamienicy, poprzez osoby rzeczywiście lub potencjalnie związane z nią w historii, aż do wystroju. Historię miejsca znajdziecie na stronie hotelu >>>

Wystrój oparty jest o detale z epoki. Jego elementy są wyszukiwane przez właścicieli po całej Europie, tam też kupowane i przywożone. Jak na przykład XIX wieczne litografie menu oraz mody (Francja) lub lampy i żyrandole (Włochy). Tych elementów oczywiście jest więcej. Podałem tylko wybrane.

Własna praca

schanel_residence_6

Inwestycja i zarządzanie prowadzone są od początku tylko przez właścicieli. Hotel stał się głównym miejscem pracy zawodowej, pomimo prowadzeniu przedsiębiorstw o innym profilu. Niejako wymusił to sam hotel i zaangażowanie jakie trzeba mu było poświęcić.

Według słów właściciela momentami pracowali 24 godzin na dobę. I to nie przysłowiowe, tylko rzeczywiste.

Aktualnie również sami zarządzają miejscem. Z przyczyn praktycznych i osobistych.

Wymagania i poziom serwisu, którego oczekują bardzo trudno byłoby osiągnąć współpracując z osobą z zewnątrz. Inwestorom łatwiej jest po prostu wymagać od siebie i spełnić własne oczekiwania.
Hotelarstwo stało się dla nich pasją, którą teraz w pełni realizują. Nie jest to jednak, popularne ostatnio wśród osób majętnych w Polsce, zainteresowanie wizerunkowo-pijarowe tylko rzeczywiste hobby.

Hobby, które udało się przekuć w rentowny biznes.


Hotel Schanel Résidence ***
ul.Przesmyk 6
35-065 Rzeszów
tel. 17 862 64 71, 666 056 947
e-mail: info@schanelresidence.com
www: http://schanelresidence.com/


Dziękuję Panu Grzegorzowi Rela za poświęcony czas i odpowiedzi na moje pytania. Dzięki którym tekst ten mógł powstać.


Foto: schanelresidence.com

Warto również przeczytać