Pasjonaci Gościnności: Sztuka kreacji udanego wydarzenia – Rado Hotel Mielec

Czytaj newsletter! Istotne informacje i wpisy, bez spamu.

Hotel o którym będzie mowa w tym wpisie, z pewnością zasługuje na osobne, całościowe success story jak Dwór Kombornia. Zajmę się jednak, jedynie wydarzeniem, które cyklicznie odbywa się w tym obiekcie.

targi_hotelrado2

Rado Hotel Mielec jest czterogwiazdkowym, butikowym hotelem znajdującym się w miejscowości Wola Chorzelowska obok Mielca w województwie podkarpackim. Dedykowany jest dwóm głównym segmentom gości: biznesowym (Mielecka Specjalna Strefa Ekonomiczna) i szukającym aktywnego wypoczynku (7 hektarów infrastruktury sportowo-wypoczynkowej).

W tymże obiekcie w lutym 2013 roku zmaterializował się pomysł na organizację własnych targów ślubnych. Wtedy to odbyła się ich pierwsza edycja. Wydarzenie na stałe weszło do kalendarza – nie tylko – hotelowego. Trzecia edycja odbyła się 8 lutego tego roku.

Skąd pomysł na własne targi ślubne?

Wbrew pozorom, celem nie jest bezpośrednia promocja i sprzedaż oferty weselnej lub innych usług hotelu. Co i tak oczywiście ma miejsce.
Główną przesłanką była pomoc parom ślubnym w organizacji przyjęcia weselnego poprzez możliwość zaprezentowania im aktualnych ofert i trendów weselnych. Pary często poszukują firm z branży ślubnej w swojej najbliższej okolicy, ponieważ nie każdy ma możliwość uczestniczyć w targach ślubnych kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania. A taka sytuacja miała miejsce właśnie w Mielcu.
Korzystają na tym firmy branży weselnej, którym stworzono wcześniej nie istniejący rynek. Wytworzyła się więc sytuacja win-win-win. Wszyscy zyskują – pary młode, wystawcy oraz sam hotel.

Frekwencja i zainteresowanie

targi_hotelrado4

Przejdźmy teraz do konkretów.

Na tegorocznej imprezie pojawiło się ponad tysiąc zwiedzających (ok. 500 w 2013 r.) i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że hotel znajduje się w małej wsi, a droga do niego prowadzi przez las.
Nie jest to centrum większego miasta. Nie ma też warunków jak w halach wystawienniczych.
Zwiedzający poruszają się między dwoma oddzielonymi wolną przestrzenią obiektami. Mimo to z roku na rok miejsca wystawiennicze kończą się w błyskawicznym tempie.

Frekwencja wśród wystawców utrzymuje się na stałym poziomie – 100%. We wszystkich edycjach, cała zaplanowana przestrzeń wystawiennicza (60 stoisk) została wyprzedana.
Należy domniemywać, że wystawcy są zadowoleni ze współpracy z hotelem i uczestnictwa w targach. Na potrzeby pierwszej edycji kontrahenci pozyskiwani byli aktywnymi działaniami ze strony hotelu: telefonami, e-mail marketingiem, sprzedażą bezpośrednią. Na tegoroczną edycję blisko 95% zgłosiło się samych. Większość z obecnych wyraziło już chęć uczestnictwa w następnej odsłonie targów, w 2016 roku.

Kolejną przesłanką mówiącą o powodzeniu imprezy może świadczyć także spore zainteresowanie mediów, tych lokalnych jak i wojewódzkich. Bez konieczności angażowania się w płatny patronat.

Jak nam powiedziała główna organizator targów Ilona Bajorek:

Wystawcy chwalą sobie efektywne dotarcie do grupy docelowej, a zwiedzający cieszą się z szerokiego wyboru dostawców.


Jak to się robi?

Oprócz pomysłu o którym było wyżej, jest to po prostu ciężka praca i zaangażowanie zespołu pracowniczego.

Przygotowania do tegorocznej edycji zaczęły się we wrześniu 2014 czyli na 5 miesięcy przed datą wydarzenia.
Wtedy powstał szczegółowy plan działania, w tym m.in. projekty marketingowe (np. billbordów), ustalenie daty, kalkulacja ceny stoiska.
W październiku wystartowała kampania na billbordach. W listopadzie 75% stoisk zostało już sprzedanych. Wszystkie w budynku hotelu i połowa w części biesiadno-rekreacyjnej.

Przez cały czas przygotowań, na hotelowym blogu ukazywały się artykuły w tematyce ślubno-weselnej, tworzone we współpracy z wystawcami. Jest to kolejna, stała forma promocji dla nich.

Końcem stycznia wszystkie formalności z wystawcami i firmami wsparcia zostały dograne.
Większe zainteresowanie firm, aniżeli liczba dostępnych miejsc, pozwoliły korzystać z listy rezerwowej w przypadku wypadnięcia kontrahenta z przyczyn zewnętrznych.

Wideo relacja z tegorocznych, III Targów Ślubnych w Hotelu Rado:

Relacje innych mediów do znalezienia na hotelowym blogu.


Rado Hotel Mielec ****
Wola Chorzelowska 56B
39-333 Mielec
tel. 17 773 73 73
e-mail: info@hotelrado.pl
www: http://hotelrado.pl/

Dziękuję Pani Ilonie Bajorek za poświęcony czas i odpowiedzi na moje pytania. Dzięki którym ten tekst mógł powstać.

CZYTAJ WIĘCEJ >>> Jak wykorzystać moc reklamy szeptanej?

Warto również przeczytać