Recepta na sukces w gastronomii. Wg właściciela nieprzerwanie działającej od pół wieku restauracji.

Czytaj newsletter! Istotne informacje i wpisy, bez spamu.

Restauracja o której mowa – The Malaya, znajduje się w australijskim Sydney. Aktualnie może pomieścić 320 gości do których serwisu jest gotowy personel złożony z 65 osób.
Jej właścicielem jest Lance Wong, którego od zawsze jedynym zajęciem była praca w rodzinnej restauracji.

W wywiadzie dla www.hospitalitymagazine.com.au podzielił się najważniejszymi czynnikami, które wpłynęły na osiągnięcie sukcesu w ciągu 50 lat istnienia restauracji.

Najważniejsze czynniki wpływające na sukces restauracji

Wg Lance’a Wong’a są to:

Regularność i niezmienność smaku serwowanych potraw

Jedzenie, które mieliśmy w 1963 smakuje dokładnie tak samo dzisiaj. Udało nam się zatrzymać te same smaki przez 50 lat istnienia. Jest to główny czynnik tego, że jesteśmy w biznesie tak długo.

Relacje z gośćmi

Trzy pokolenia naszej rodziny były zaangażowane w biznes a zarazem w budowanie relacji z gośćmi. Dzięki temu mamy przypadki rodzin gdzie cztery pokolenia przychodzą do nas na posiłek.

Ważne jest też zbudowanie odpowiedniego i lojalnego zespołu pracowników. Tylko dzięki niemu restauracja jest w stanie osiągnąć w/w cele.

lanceandchef

Potwierdza to Szef Kuchni, który związany jest z miejscem od 1987 roku. Kucharze pracują od 10 do 15 lat. Natomiast manager The Malaya pracuje w niej od 17 lat.
Przy dzisiejszej rotacji pracowników w branży, nie tylko w Polsce, są to liczby trudne do wyobrażenia a tym samy do osiągnięcia.

Lance Wong zwrócił też uwagę na zmieniające się trendy w gastronomii. Obecnie co raz więcej gości przychodzi do restauracji bez rezerwacji, „z drogi”. Co powoduje kłopoty z dostosowaniem odpowiedniej liczby personelu do frekwencji gości.
Goście stali się również bardziej wymagający i oczekują od restauracji nie tylko aby dobrze zjeść, ale również odpowiedniego wystroju, doskonałego serwisu i ciepłej atmosfery.

Wielu z czytających mogą nasunąć się pytania dlaczego Lance Wong nie buduje sieci restauracji lub też dlaczego nie bierze udziału w tak ostatnio popularnych kulinarnych show lub nie wydaje książek.
Jego odpowiedź jest prosta: „Lepsze jest wrogiem dobrego!”.

Źródło i foto
Strona restauracji

Warto również przeczytać