Poranny brief: Marriott testuje własną sieć społecznościową; Tematyczne hotele Nickelodeon; Dobry Hotel będzie kształcił przyszłych hotelarzy

Czytaj newsletter! Istotne informacje i wpisy, bez spamu.

fb_cover

Wyższa Szkoła Bankowa i sieć hoteli Dobry Hotel rozpoczęły współpracę

wsbdobryhotel

Umowa o współpracy dotyczy kształcenia dualnego na kierunku Turystyka i rekreacja, którego część praktyczna odbywać się będzie w sieci hoteli Dobry Hotel.

W ramach umowy ponad połowa zajęć na specjalności będzie miała miejsce poza uczelnią w hotelach lub restauracjach należących do sieci.

Dzięki temu studenci doświadczą jak wygląda praca na recepcji, w kuchni czy w dziale administracyjnym. Mają szansę sprawdzić się w konkretnej pracy już na studiach. Oprócz zajęć studenci mogą też brać udział w szkoleniach, warsztatach organizowanych przez hotel w celu podnoszenia swoich kwalifikacji.

Podpisanie umowy nastąpiło w dniu 16.03.2015 r. przez reprezentantów obu firm. Z ramienia WSB na spotkaniu obecna była Kanclerz Emilia Michalska natomiast sieć hoteli Dobry Hotel reprezentował twórca grupy Dobry Hotel Leszek Mięczkowski.

CZYTAJ WIĘCEJ >>> O wadach zawodowego kształcenia w Polsce na potrzeby hotelarstwa przeczytasz w wywiadzie z Ryszardem Skotnicznym
CZYTAJ WIĘCEJ >>> Wywiad z Leszkiem Mięczkowskim, twórcą sieci Dobry Hotel

Planowane stworzenie sieci Nickelodeon Hotels

1024px-Nickelodeon_logo

Trend na hotele dedykowane bardzo wąskiemu segmentowi gości rozwija się coraz mocniej. Nawet w Polsce pojawiły się obiekty tylko dla kobiet lub nie przyjmujące dzieci (na razie tylko do lat 12).

W ten trend wpisują się najnowsze plany międzynarodowej sieci Karisma Hotels & Resorts. W 2016 roku na Dominikanie wystartuje ona z nowym hotelem kierowanym rodzinnym wypoczynkowi i rozrywce. Hotele nowej sieci, której robocza nazwa to Nickelodeon Hotels będą obiektami tematycznymi nawiązującymi do bohaterów występujących w tej telewizji dla dzieci i młodzieży.

Marriott testuje interaktywną sieć społecznościową

marriott-six-degrees-4-1500x1000

Boston Marriott Cambridge w Stanach Zjednoczonych testuje na potrzeby sieci hoteli Marriott aplikację Six Degrees.

Jest to medium społecznościowe, dedykowane przebywającym aktualnie w hotelu gościom, które koncentruje się na networkingu osób według ich doświadczenia zawodowego.

Aplikacja stworzona we współpracy z Massachusetts Institute of Technology opiera się na profilach zawodowych z sieci Linkedin i w swojej formie przypomina aplikacje Tinder, Skout czy Grindr. Jednakże jak zostało wspomniane skupia się na zawodowych umiejętnościach użytkowników-gości.

Sama aplikacja “wychodzi” ze swoimi funkcjonalnościami poza telefon. Integrując się z infrastrukturą hotelowego lobby w postaci specjalnych stolików, które informują i łączą komunikatami wizualnymi osoby o podobnych zainteresowaniach.
Sprawdźcie sami jak wygląda to w praktyce:
Źródło: wsb.pl, hotelnewsresource.com, digitaltrends.com
Foto: wsb.pl, digitaltrends.com

Warto również przeczytać