WIFI – 5 fundamentalnych potrzeb, które musi zaspokoić prawdziwy hotel

Czytaj newsletter! Istotne informacje i wpisy, bez spamu.

Dostęp do WiFi bezwzględnie jest potrzebą, której zaspokojenia oczekują goście.
Nie bez powodów jego brak należy do tzw. problemów Pierwszego Świata 🙂

CZYTAJ WIĘCEJ >>> PRYWATNOŚĆ – 5 fundamentalnych potrzeb, które musi zaspokoić prawdziwy hotel

CZYTAJ WIĘCEJ >>> ŚNIADANIE – 5 fundamentalnych potrzeb, które musi zaspokoić prawdziwy hotel

Wydawać by się mogło, że przynajmniej w Polsce hotelarze nie mają z tym problemu. Generalnie tak jest. Bardzo dobrze to o nas świadczy.

Zdecydowana większość hoteli nie pobiera dodatkowych opłat za udostępniany internet. Szybciej byłoby wymienić obiekty, w których za dostęp do bezprzewodowego internetu trzeba płacić aniżeli te w których jest on oferowany za darmo.

Pomimo to w dalszym ciągu jest nad czym pracować. Zarówno pod względem usługi oferowanej gościom, jak też możliwościami wykorzystania WiFi do własnych celów.

Samo zapewnienie internetu nie jest wszystkim. Musimy zwrócić uwagę aby transfer był na przyzwoitym poziomie. Czyli na poziomie możliwości technologicznych 2015 roku, a nie powiedzmy 2010 🙂 Zasięg powinny być stabilny w całym obiekcie, a nie tylko w wybranych, najczęściej uczęszczanych lokalizacjach. Jeśli do naszego obiektu należy przestrzeń rekreacyjna na świeżym powietrzu to również tam, dostęp naszego internetu powinien być zapewniony.

wifiinstasuchar

Stoi przed nami jeszcze jeden obowiązek. Zapewnienia dostępu do internetu, z jakiego goście mogą korzystać z własnych sieci komórkowych. Dlatego, jeśli sieci komórkowe zapewniają, że na danym terenie mają zasięg to i my musimy go zapewnić. Gościa może nie przekonać tłumaczenie, że jesteśmy czarną dziurą braku zasięgu w danym terenie. Wzmocnienie sygnału może wiązać się z kosztami, ale takie musimy podjąć.

Z drugiej strony, można odnieść wrażenie, że bezprzewodowy internet nie jest traktowany przez przedsiębiorstwa hotelowe jako właściwa usługa. Jest pewnym udogodnieniem, z którego nie czerpiemy dodatkowych korzyści a powinniśmy. To, że w sposób bezpośredni nie pobieramy za nią opłaty nie zmienia faktu, że ona kosztuje i należy brać ją pod uwagę przy planowaniu ceny pokoi.

Bywa i tak, że hotel udostępniając za darmo internet uważa, że w pewien sposób robi gościom łaskę. W sytuacji np. awarii gdy go przejściowo nie zapewnia uważa, że jest wszystko w porządku ponieważ i tak jest to usługa dodatkowa. Oczywiście tak działać nie można!

Jeśli darmowy, bezprzewodowy internet należy do naszego wachlarza usług to musi on być zapewniony bez dodatkowych warunków czy traktowany jako dobra wola obiektu.

Internet jako usługa powinien też być wykorzystywany przez nas jako komercyjny przychód. Jeśli wliczenie go w cenę pokoju, w sposób rozsądny jest niemożliwe, musimy posiłkować się innymi rozwiązaniami. Jedno z nich przedstawiliśmy w tym wpisie – CZYTAJ WIĘCEJ >>> Bezpłatne WiFi w hotelu – jak czerpać z niego korzyści?.

Temat wydaje się dosyć oczywisty więc nie ma powodu, aby go przeciągać 🙂

Dodam tylko jeszcze na koniec, że warto dopilnować tego tematu ponieważ ocena hotelowego WiFi od niedawna prezentowana jest na platformach rezerwacyjnych i TripAdvisor. W Booking.com jest częścią opinii ogólnej, a w portalach należących do Expedia i TripAdvisor ma postać widgetu.


Foto: instagram.com/sucharcodzienny

Warto również przeczytać