Niemiecki HRS zmuszony do usunięcia z umów z hotelami zapisów o parytecie cenowym

Czytaj newsletter! Istotne informacje i wpisy, bez spamu.

hrs_thehotelportal_logoNiemiecki odział HRS został zobowiązany przez tamtejszy urząd antymonopolowy do wycofania z umów z hotelami zapisów o parytecie cenowym. Ma to nastąpić do 1 marca 2014 roku.

Kolejnymi dystrybutorami których to czeka są Booking.com i Expedia.com. Jednak daty wdrożenia zmian przez nich nie podano ponieważ spór w dalszym ciągu się toczy.

Coraz głośniejszy spór o parytet cenowy narzucany przez OTA hotelom zaczyna przynosić skutki praktyczne w kolejnych krajach.

W Wielkiej Brytanii toczą się rozmowy rozpoczęte przez Office of Fair Trading a dotyczące sieci InterContinental oraz Expedia.com i Booking.com. W tym przypadku urząd staje po stronie dystrybutorów, którzy wzajemnymi umowami z siecią zostali pozbawieni możliwości sprzedaży zrabatowanych stawek.
Do 17 stycznia ma zostać podjęta decyzja jak rozstrzygnąć spór. Jedną z propozycji jest umożliwienie obu stronom (dotyczyłoby to całej branży) oferowania rabatów wybranym grupom gości ale bez możliwości ich reklamowania.

Jak więc widzimy sprawa nie jest tak jednoznaczna jakby widzieli to hotelarze ani też tak prosta jakby chcieli to widzieć przedstawiciele platform rezerwacyjnych.
Urzędy antymonopolowe obu państw koncentrują się na interesie konsumenta, który traci możliwość uzyskania korzystniejszych stawek z uwagi na zapisy umów pomiędzy dystrybutorami online a hotelami.


Źródło: http://skift.com/ 1, 2

Warto również przeczytać