BookingSuite z 10% prowizją zagospodaruje rezerwacje bezpośrednie?

Czytaj newsletter! Istotne informacje i wpisy, bez spamu.

Znowu będzie o Booking.com! 🙂 Lecz nic na to nie poradzę, skoro niewątpliwy lider dystrybucji online pokoi hotelowych wprowadza kolejne, istotne z punktu widzenia hoteli rozwiązanie.

Krótkie podsumowanie. W ostatnich miesiącach należący do grupy Priceline portal wprowadził m.in.:
nowy interfejs extranet-u
zrezygnował z prowizji za korzystanie z Booking Button jednocześnie likwidując go w nowym interfejsie
wdrożył aplikację mobilną Booking Now, dedykowaną rezerwacjom last minute
– niezliczone poprawki interfejsu użytkownika-gościa
– zrezygnował (pod naciskiem instytucji antymonopolowych różnych państw) z zapisów dotyczących parytetów cenowych względem konkurencyjnych OTA, jednocześnie w dalszym ciągu zobowiązał hotele do jego utrzymywania na linii Booking.com – kanały direct hotelu
– poczynił pierwsze kroki w celu zagospodarowania segmentu biznesowego, na którym do tej pory się nie koncentrował
– kupił platformę interaktywną Buuteeq z której powstał nowy produkt giganta – BookingSuite

I właśnie o BookingSuite będzie w tym wpisie.

bookingsuite2

Od czasu przejęcia Buuteeq, serwis ten dedykowany był jedynie klientom po nim “odziedziczonym”. Od kilku dni jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych. Choć jak możemy sobie wyobrazić nowi klienci będą musieli poczekać z wdrożeniem takiego rozwiązania.

Co oferuje BookingSuite?

Rozwiązania koncentrujące się na bezpośrednim kanale rezerwacji hotelu. Dedykowany jest przejęciu direct bookings i zwiększeniu ich liczby.

Przygotowane zostały cztery plany współpracy z tą platformą:

WebDirect

Prawdopodobnie najbardziej intrygujący, a na pewno robiący największy szum w internecie 🙂

Gigant “za darmo” przygotowuje nową stronę internetową hotelu. Jednak hotel, zobowiązuje się na płacenie 10% prowizji za każdą rezerwację bezpośrednią.

WebComplete

Jest to rozwinięcie podstawowej opcji. Za miesięczny abonament otrzymujemy możliwość pełnej indywidualizacji treści i rozwiązań, korzystając z pomocy specjalistów z Booking.com.
W tym rozwiązaniu możemy skorzystać z innego aniżeli dostarczanego natywnie silnika rezerwacyjnego.

BookingSuite Premium Services

W pełni zindywidualizowane i spersonalizowane (dedykowany account – performance manager) rozwiązanie, wspierające większość aspektów digital marketingu i sprzedaży hotelu online. Z opisu usługi wnioskować można, że jest to de facto outsourcing tego kanału w ręce Booking.com

WebCollection

Zaawansowana platforma rozwiązań przedstawionych wyżej dedykowana sieciom hotelowym.

Podsumowanie

Jak więc widzimy lider dystrybucji OTA w bezkompromisowy sposób wchodzi w kanał dystrybucji direct. Jakie będą długofalowe skutki dla nas wszystkich, trudno to przewidzieć. Wszystko będzie zależało od umiejętnej dywersyfikacji kanałów dystrybucji, aby nie dać się zdominować jednemu rozwiązaniu.

Czy 10% prowizji (w podstawowej opcji) jest to dużo za rezerwację bezpośrednią? Każdy będzie musiał sam sobie na to odpowiedzieć indywidualnie. Ponieważ paradoksalnie, często bezpośrednie kanały dystrybucji, nie należą do najtańszych.


Źródło: suite.booking.com
Foto: suite.booking.com

Warto również przeczytać