Dwie istotne zmiany w Booking.com

Czytaj newsletter! Istotne informacje i wpisy, bez spamu.

Wygląda na to, że Booking.com przechodzi większe zmiany, które nie pozostaną bez wpływu na rynek dystrybucji internetowej hoteli.

Zawsze był liderem we wprowadzaniu zmian, jak też samej dystrybucji online. Jednak po ostatnich przesłankach można domniemywać, że głównym celem jest pełna dominacja rynku sprzedaży pokoi hotelowych. Zarówno kanałami OTA, jak i direct bookings.

Zacznijmy jednak po kolei.

Nowy interface extranetu Booking.com

booking_new_interface_1


Extranet Booking.com zmienił interfejs użytkownika. Na razie w części hoteli. Trudno mi wyrokować jak szerokie są te zmiany, jakiego procenta hoteli dotyczą i jak długo potrwają.
Jednak sama zmiana ma miejsce i nie są to testy.


Jak tylko otrzymam informacje od accounta, wpis zostanie zaktualizowany.

Sam interfejs trudno na gorąco oceniać. Poznałem go dopiero wczoraj.


booking_new_interface_2


Pierwsze intuicje jakie mi się nasunęły to:

  • nie powala – zarówno od strony graficznej (choć tu lepiej), jak i doświadczenia użytkownika
  • determinuje nasze w nim działanie

Zdecydowanie zmienił się kalendarz stawek i dostępności oraz metodyka ich wprowadzania.


booking_new_interface_3


Interesujące, że nie ma już dostępnej funkcjonalności Booking Button, która odgrywała rolę silnika rezerwacyjnego na stronę internetową hotelu. Tym bardziej, że ostatnio można było z niej korzystać bez płacenia prowizji.

Nowa usługa Booking Suitebooking_suite_1


W tym właśnie miejscu odpowiedzią może być Booking Suite wprowadzony 5 stycznia przez giganta należącego do Priceline. Powstał on na bazie, wcześniej kupionej agencji interaktywnej dla hoteli buuteeq.

Dostarczała ona hotelom kompleksowe rozwiązania digtial marketingu i e-commerce: strona internetowa, booking engine, channel manager, kampanie reklamowe. Słowem wszystko to co związane z obecnością hoteli w internecie.

Czyżby, na pierwszy rzut oka, nie związane ze sobą działania, oznaczały pełne zaangażowanie Booking.com w kanał direct bookings?
Czas pokaże.

Warto również przeczytać