Sieć która kocha pośredników, Wyniki TripAdvisor po I kw. 2019 r., Accor bawi się w co-working… i pozostałe wieści hotelarskie – Przegląd tygodnia: 13 maja 2019 r.

Czytaj newsletter! Istotne informacje i wpisy, bez spamu.

IHG słowami Philippe Garnie pozwolili sobie na chwilę szczerości na temat rezerwacji bezpośrednich. Podczas ostatniej konferencji HotelBeds MarketHub Americas wiceprezes grupy powiedział, iż zdaje sobie sprawę, że – bez względu na cenę – nie wszyscy podróżni chcą rezerwować hotele bezpośrednio. Twierdząc nawet, że sieć „uwielbia rezerwacje od pośredników”.

Kochamy rezerwacje od pośredników. Szok. Niespodzianka

– Philippe Garnier, VP of Third-party Distribution @ IHG

Serwis TripAdvisor odnotował spadek przychodów o 1% r/r w I kw. 2019 r. Mimo, że przychody z departamentów Doświadczeń i Restauracji wzrosły o ponad 30%.

Konkurenci są mocni

– Steve Kaufer, CEO @ TripAdvisor

MyCloud opublikował prostą, a zarazem interesującą infografikę dotyczącą wykorzystania sztucznej inteligencji w celu zwiększenia zadowolenia gości. Do pobrania tutaj.

Accor ogłosił, że do 2022 r. wdroży ponad 1 000 przestrzeni co-workingowych za pośrednictwem WOJO (wcześniej znanego jako NextDoor). Przedsięwzięcie joint-venture wdrażane jest wspólnie z Bouygues Immobilie. Inwestycja może de facto przekształcić francuską grupę w wiodącą europejską markę dostarczającą miejsca co-workingowe.

Jesteśmy teraz w stanie zaspokoić kluczowe potrzeby klientów: jakość życia zawodowego połączona z mobilnością

– Stephane Bensimon, CEO @ WOJO

Dyrektor generalny Hyatt Mark Hoplamazian, ujawnił, że 75% rezerwacji brand.com pochodzi od uczestników programu lojalnościowego.

Bardzo koncentrujemy się na doświadczeniu naszych najbardziej lojalnych klientów i z dumą informuję, że wskaźniki dotyczące ich obsługi nadal znacząco się poprawiają

– Mark Hoplamazian, CEO @ Hyatt

Po oszałamiającej prezentacji z zeszłego roku, Google Duplex potrafi już także wynająć samochód, automatycznie wypełniając formularze online informacjami, takimi jak: imię i nazwisko, adres, data wynajmu i zwrotu.

Facebook uruchomił platformę Automated Ads, aby usunąć „odgadnąć reklamy FB”. AA tworzy do 6 różnych wersji reklamy, automatycznie pokazując tę o najlepszej wydajności. Platforma ponadto sugeruje dostosowanych odbiorców, na podstawie informacji o stronie firmy i „kombinacji szczegółów, takich jak osoby w pobliżu lokalizacji firmy lub osoby mające interesy związane z twoją stroną”.

Amazon opublikował (ale już usunął) rekrutację na stanowisko Head of Marketing – Hospitality & Travel. Osoba miałaby zostać zatrudniona w celu opracowania, prowadzenia i realizacji globalnej strategii marketingowej AWS dla branży hotelarskiej i turystycznej. W tym miejscu można znaleźć zarchiwizowaną wersję ogłoszenia.

Platforma do zarządzania klientami restauracji Venga, ma zostać kupiona przez Booking Holdings. Marka Venga zostanie połączona z OpenTable (przejęty w 2016 r.). Warunki nabycia nie zostały ujawnione.

[Transakcja ta, to] naturalne dopasowanie

– Sam Pollaro, CEO @ Venga

Według prezesa Hilton, Chrisa Nassetty, grupa (w przeciwieństwie do Marriott) nie będzie rozwijała biznesu home-sharing. Przynajmniej w najbliższej przyszłości. Po konferencji z inwestorami podsumowującej I kw. 2019 r., akcje sieci spadły o prawie 1,5%.

W dalszym ciągu badamy, czy istnieje sposób, w jaki możemy również uczestniczyć w miejskiej zabawie (grze) mieszkaniowej. Jednak jest mało prawdopodobne, że zaangażujemy się w coś co wygląda jak home-sharing

– Chris Nassetta, CEO @ Hilton

Oryginalny przegląd w języku angielskim.
Newsletter Simone Puorto.

Simone Puorto jest dziennikarzem i konsultantem w branży travel tech z ponad 20-letnim doświadczeniem. Wykładowca w szkołach biznesowych, takich jak ESSEC, Les Roches, ESG i LUISS. Autor publikacji, mówca, moderator paneli, członek zarządu w BWG Strategy. Autor artykułów publikowanych w PhocusWire, HOTELSMag, HotelMarketing.com, HospitalityNet, HotelOnline i wielu innych.
Były dyrektor generalny hotelu, pracował z setkami hoteli, agencji internetowych, startupów i dostawców usług turystycznych na całym świecie. W 2017 roku założył własną firmę doradczą Simone Puorto Consulting.
Jego motto: #LearnWorkCreate

Foto: facebook.com, mycloudhospitality.com, amazon.jobs

Warto również przeczytać