Poranny brief: Instant Booking od TripAdvisor coraz popularniejszy

Czytaj newsletter! Istotne informacje i wpisy, bez spamu.

Dostarczana przez TripAdvisor usługa Instant Booking jest już dostępna na wszystkich platformach na terenie Stanów Zjednoczonych i Zjednoczonego Królestwa. W kolejnych krajach pełna funkcjonalność usługi wystartuje w najbliższych miesiącach.

Przypomnijmy, Instant Booking jest proponowaną od czerwca 2014 usługą, umożliwiającą bezpośrednią rezerwację w serwisie TripAdvisor. Jest rozwinięciem dotychczasowej usługi TripConnect, która przekierowuje na stronę hotelu i jest rozliczana w systemie CPC. Do korzystania z Instant Booking jest nam potrzebna aplikacja channel manager dostarczana przez firmy zewnętrzne, współpracujące z TA.
Dzięki niej, wśród ofert OTA przy prezentacji naszego hotelu, pojawia się również nasz button rezerwacyjny.

Wśród prominentnych użytkowników usługi, znajdziemy między innymi takie sieci jak: Marriott International, Hyatt Hotels, Choice Hotels, Accor, Best Western International, Carlson Rezidor.
Według danych TripAdvisor 6 z 10 największych marek hotelowych korzysta z usługi. W sumie ponad 235000 obiektów można zarezerwować bezpośrednio w portalu TripAdvisor.

Usługa dostępna jest również w Polsce na zasadach prowizyjnych – 12 i 15% od dokonanej rezerwacji. Szczegóły znajdziecie na stronach TA >>>.


Źródło: tripadvisor.com
Foto: tripadvisor.com

Warto również przeczytać