Marriott zamierza konkurować z Airbnb, Sharing economy zjada sprzedaż hoteli ekonomicznych, Hilton poinformował o wynikach za I kwartał… i pozostałe wieści hotelarskie – Przegląd tygodnia: 6 maja 2019 r.

Czytaj newsletter! Istotne informacje i wpisy, bez spamu.

Wygląda na to, że Marriott zamierza konkurować z Airbnb. Stworzony przez grupę departament Homes & Villas, zaoferuje 2 000 luksusowych nieruchomości na całym świecie. Zostaną poddane audytowi i ocenie przez sam Marriott, aby sprostać „wysokim standardom regulacji, wzornictwa i udogodnień” sieci. Projekt można śledzić tutaj.

OYO przejęło Leisure Group za ponad 400 mln dolarów, tym samym dodając około 115 000 domów do swojego europejskiego portfela.

[Chcemy być] najpopularniejszą marką hotelarską na świecie
– Ritesh Agarwal, założyciel i dyrektor generalny @ OYO Hotels&Homes

Według grupy badaczy z Carnegie Mellon University, nawet jeśli rozwój sharing economy (głównie Airbnb) zjada sprzedaż hoteli ekonomicznych, zwiększa jednocześnie zainteresowanie daną lokalizacją. Pełne badania, zatytułowane „Competitive Dynamics in the Sharing Economy: An Analysis in the Context of Airbnb and Hotels”, można pobrać tutaj.

Hilton poinformował o wynikach za I kwartał 2019. Według analityków „zyski przekroczyły oczekiwania”, ze skorygowaną EBITDA w wysokości 499 mln dolarów, co oznacza wzrost o 12% w porównaniu z I kwartałem 2018 r. Podczas gdy Expedia traci względem prognozy przychodów, ze sprzedażą 2,61 mld dolarów, w porównaniu do 2,51 mld dolarów w 2018 r. Jednak jest to mniej, aniżeli prognozowane 2,69 mld dolarów.

Po połączeniu z grupą Voyage Privé, Splendia zaprzestała działalności. Koncentrujący się na luksusowych hotelach OTA, przyjął ostatnią rezerwację 23 kwietnia. Przyczyną decyzji wydaje się brak rentowności.

Sabre i Visa nawiązały współpracę w celu promowania wirtualnych płatności w branży. Sabre przetwarza ponad 120 mld dolarów transakcji rocznie. Od teraz podróżni będą mogli płacić za swoje podróże za pomocą rozwiązania Virtual Payments.

Inwestycja Sabre w wirtualne płatności (…) sprawia, że nasi klienci mogą szybko i łatwo adaptować się i ich używać
– Wade Jones, prezes @ Sabre Travel Network

Skift uruchomił nowy podcast Daily Briefing, który powie „słuchaczom, co powinni wiedzieć o najważniejszych wiadomościach w branży travel w ciągu zaledwie trzech minut”. Dostępny codziennie o 12:30 CET. Podcast można słuchać w przeglądarce internetowej, Apple, Google Play, Spotify, iHeartRadio, Overcast, Stitcher i oczywiście – Google Home i Amazon. Podcast można subskrybować tutaj.

Według ostatnich badań easyJet, Instagram wpływa na połowę wyborów podróży wypoczynkowych przez turystów. easyJet uruchomił funkcję Look&Book, która pomaga podróżnym rezerwować loty, inspirując się zdjęciem na Instagramie. Działanie aplikacji można zobaczyć na filmie poniżej:

Bing przemianował swoją platformę reklamową na Microsoft Advertising. Teraz dostępną pod linkiem: ads.microsoft.com. Według Microsoft, więcej wbudowanych produktów AI zostanie zintegrowanych z nową platformą reklamową w 2020 roku.

W przyszłym roku wprowadzimy więcej produktów reklamowych z wbudowaną sztuczną inteligencją. Bardziej połączonych z Twoimi danymi i Twoją firmą
– Rik van der Kooi, Corporate VP @ Microsoft Advertising

Kończąc, jedna informacja od hotelarstwo.net:

Wojciech Dobrowolski, twórca 5 Star Consulting, został dyrektorem Holiday Inn Express. Hotel, który powstaje w podrzeszowskiej Jasionce, planowany jest do otwarcia w III kwartale 2019 roku. Gratulacje i powodzenia!

Oryginalny przegląd w języku angielskim.
Newsletter Simone Puorto.

Simone Puorto jest dziennikarzem i konsultantem w branży travel tech z ponad 20-letnim doświadczeniem. Wykładowca w szkołach biznesowych, takich jak ESSEC, Les Roches, ESG i LUISS. Autor publikacji, mówca, moderator paneli, członek zarządu w BWG Strategy. Autor artykułów publikowanych w PhocusWire, HOTELSMag, HotelMarketing.com, HospitalityNet, HotelOnline i wielu innych.
Były dyrektor generalny hotelu, pracował z setkami hoteli, agencji internetowych, startupów i dostawców usług turystycznych na całym świecie. W 2017 roku założył własną firmę doradczą Simone Puorto Consulting.
Jego motto: #LearnWorkCreate

Foto: skift.com, homes-and-villas.marriott.com, google.com

Warto również przeczytać