Kolejne wieści o umowie Marriott-Expedia, Wyndham zaktualizował zaplecze technologiczne, Google o nowym produkcie hotelowym… i pozostałe wieści z branży – Przegląd tygodnia: 22 kwietnia 2019 r.

Czytaj newsletter! Istotne informacje i wpisy, bez spamu.

Wśród zalet nowej, ściśle tajnej, wieloletniej umowy Marriott-Expedia, sieć będzie mogła oferować różne pokoje i dostępność w swojej bezpośredniej dystrybucji. Choć oficjalnie nie podano to według plotek branżowych Marriott był w stanie obniżyć prowizje Expedia z 12% do 10%.
Najciekawszą jednak informacją wynikającą z nowej umowy wydaje się być zapowiedź “innowacyjnego rozwiązania dystrybucyjnego”, którego można się spodziewać w czwartym kwartale 2019.

Porozumienie (…) wykorzystuje możliwości technologiczne Grupy Expedia w zakresie innowacyjnego rozwiązania dystrybucyjnego, które wykracza poza indywidualne rezerwacje detaliczne.

– Wspólne oświadczenie Marriott/Expedia

Lastminute.com otworzyło FWD, niezależną agencję medialną i marketingową, która „tworzy i wdraża oparte na danych kampanie reklamowe w mediach społecznościowych, wideo i display”. Firma jest wspierana przez „grupę marketingowych technologów”, „najnowocześniejszą technologię marketingową” i „wielokrotnie nagradzany zespół planowania”.

Dyrektor generalny Marriott, Arne Sorenson, zeznawał przed amerykańską podkomisją Senatu i przedstawił interesujące informacje na temat wycieku danych ze starego systemu rezerwacji sieci Starwood. Pełne zeznanie dostępne tutaj.

17 września 2018 r. śledczy odkryli trojana zdalnego dostępu, złośliwe oprogramowania, które pozwala atakującemu na skryty dostęp, inwigilację, a nawet przejęcie kontroli nad komputerem.

– Arne Sorenson, CEO @ Marriott

Wyndham zakończył migrację swojego starego systemu technologicznego w La Quinta bez większych problemów. Oprogramowanie rezerwacyjne, CMS stron internetowych i PMS dla ponad 900 obiektów zostały przeniesione w ciągu zaledwie dziesięciu godzin. Biorąc pod uwagę skalę przedsięwzięcia, jest to jedna z najszybszych migracji w naszej branży.

Po raz pierwszy od partnerstwa Marriott i TED, sieć hotelowa będzie na wyłączność transmitować na żywo konferencję TED2019 dla swoich gości.

Partnerstwo między Marriott Hotels i TED konsekwentnie stanowi platformę dla innowacji (…).
W tym roku dopingowaliśmy się nawzajem, aby ulepszyć doświadczenia i dostarczyć je większej liczbie podróżnych.

– Julius Robinson VP @ Marriott International’s Classic Premium Brands

Wiceprezes Google ds. Zarządzania Produktem Travel Richard Holden, opublikował wpis na blogu na temat nowej strony internetowej firmy dotyczącej podróży i hoteli. Gdzie omawia działanie algorytmów i uczenia maszynowego wykorzystywanych w projekcie. Post można przeczytać tutaj.

Aby znaleźć odpowiedni hotel w podróży, zastosuj nasz nowy filtr DEALS. Filtr ten wykorzystuje uczenie maszynowe do wyróżniania hoteli, dla których jeden lub więcej naszych partnerów oferuje stawki znacznie niższe niż zwykła cena za ten hotel lub podobne hotele w pobliżu.

– Richard Holden, VP of Product Management for Travel @ Google

Podobnie Expedia w znacznym stopniu polega na sztucznej inteligencji (AI), w celu usprawnienia procesu rezerwacji hoteli, dzięki zaawansowanemu trzystopniowemu procesowi. Zgodnie z pierwszymi testami konwersja OTA wzrosła średnio o 20%.

Czasami (klienci) nie wiedzą, czego chcą, więc musimy pomóc im to zrozumieć. Chodzi o zaoszczędzenie czasu, a to jest dobre dla klienta i dobre dla nas, ponieważ nie opuszczą witryny i będą bardziej lojalni wobec naszej strony.

– Nuno Castro, Chief Data Scientist @ Expedia Partner Solutions

Według American Hotel & Lodging Association (AHLA) hotelarze są bardziej zaniepokojeni negatywnym wpływem powstawania nowych hoteli, aniżeli alternatywnymi dostawcami usług zakwaterowania.

Marki nie odchodzą, niektóre potrzebowały ośmiu lat, aby uzyskać rozpoznawalność, ale nigdy nie odeszły. Nie umierają. Pozostają. Są jak zombie.

– Larry Trabulsi, EVP @ CHMWarnick

W ubiegły wtorek Airbnb i HotelTonight oficjalne potwierdziły zamknięcie przejęcia.

Chcemy aby Airbnb było miejscem, w którym podróżni planują wszystkie swoje podróże, niezależnie od tego, czy rezerwują z rocznym, czy z jednodniowym wyprzedzeniem.

– Greg Greeley, President of Homes @ Airbnb

Według Skift, przychody z reklam w Google Maps mogą osiągnąć 8 mld dolarów w ciągu zaledwie dwóch lat.

Lejek sprzedażowy się zmienił. Kiedyś na szczycie ścieżki były takie usługi jak OpenTable, a teraz jest Google.

– Ben Leventhal, CEO @ Resy

Oryginalny przegląd w języku angielskim.
Newsletter Simone Puorto.

Simone Puorto jest dziennikarzem i konsultantem w branży travel tech z ponad 20-letnim doświadczeniem. Wykładowca w szkołach biznesowych, takich jak ESSEC, Les Roches, ESG i LUISS. Autor publikacji, mówca, moderator paneli, członek zarządu w BWG Strategy. Autor artykułów publikowanych w PhocusWire, HOTELSMag, HotelMarketing.com, HospitalityNet, HotelOnline i wielu innych.
Były dyrektor generalny hotelu, pracował z setkami hoteli, agencji internetowych, startupów i dostawców usług turystycznych na całym świecie. W 2017 roku założył własną firmę doradczą Simone Puorto Consulting.
Jego motto: #LearnWorkCreate

Foto: wyndhamhotels.com, Lastminute.com

Warto również przeczytać