Jak wykorzystać Instagram do kreacji marki hotelu?

Czytaj newsletter! Istotne informacje i wpisy, bez spamu.

Po co Wam Instagram?

Aby pokazać gościom jakie wrażenia na nich u Was czekają.
Zdjęcie to jednocześnie emocje i pewna historia – czyli fundament visual storytelling‘u, jednego z wiodących obecnie trendów w marketingu.

Co publikować?

1. Publikuj amatorskie zdjęcia – najlepiej te wykonane smartphonem. Dzięki temu Twoje zdjęcie jest unikatowe, utożsamiasz się z użytkownikiem Instagrama.
2. Działaj w szerszej i spójnej koncepcji marketingowej w social media, ale pamiętaj że każdy z serwisów jest inny dlatego różnicuj publikowane treści.
3. Użytkownik Instagrama musi poczuć się wyróżniony – tylko na Instagramie zobaczy zdjęcia niepublikowane nigdzie indziej. Dzięki temu nabiorą wartości, staną się unikatowe, a przez to bardziej pożądane.

instagram_dla_hoteli_1

4. Pokaż życie hotelu od strony pracowników – followersi są ciekawi jak hotel wygląda i funkcjonuje od kuchni.

instagram_dla_hoteli_2

instagram_dla_hoteli_3

5. Baw się zdjęciami, sprawdzaj jak dany produkt/miejsce wygląda z różnej perspektywy i wybierz tą niestandardową.

instagram_dla_hoteli_4

instagram_dla_hoteli_5

6. Miejsca – pokaż gościom jakie miejsca wyróżniają Twój hotel – jakie wrażenia gwarantuje pobyt w Twoim obiekcie?

instagram_dla_hoteli_6

instagram_dla_hoteli_7

7. Promocje – zaletą Instagrama jest przekaz w czasie rzeczywistym – wykorzystaj to! Zaoferuj Twoim followersom wartość dodaną. Dzięki obserwacji Twojego profilu wiedzą na bieżąco o wszystkich fajnych promocjach i okazjach jakie ich czekają!

instagram_dla_hoteli_8

Jak opisywać zdjęcia?

1. Stwórz swój własny, unikatowy hashtag. Opisuj nim zdjęcia (pasujące do przekazu) i spraw, aby użytkownicy Instagrama także opisywali nim własne zdjęcia.

2. Nie reklamuj usług na siłę – pokaż użytkownikowi jak robić zdjęcia z Twoim produktem, jak chwalić się obecnością w Twoim hotelu.

Interakcja

1. Zaangażuj gości do publikowanie własnych zdjęć.

2. Sprawdzaj publikacje z udziałem Twojego hotelu! Włącz się do interakcji – komentuj, lajkuj. Dzięki tym zabiegom zwiększysz liczbę osób obserwujących Twój profil.

Na koniec

instagram_dla_hoteli_9

• Pamiętaj, by regularnie dodawać zdjęcia – jeżeli stosujesz się do tej i powyższych zasad, liczba followersów naturalnie wzrośnie.
• Nie spamuj followersów zdjęciami – lepiej dodać jedno zdjęcie dziennie, przemyślane i z przekazem, niż kilka zdjęć udostępnianych żeby odhaczyć zadanie dnia.
• Stosuj maksymalnie dwa, trzy wybrane filtry do obróbki zdjęć. Dzięki temu zachowasz spójność przekazu i charakterystyczny wygląd profilu.
• Instagram to także forma promocji – spraw, by nie była nachalna.
• Staraj się każdą fotografią opowiedzieć historię – nawet najprostszą.
• Pamiętaj, że Instagram daje możliwość interakcji w czasie rzeczywistym – dzieje się coś ważnego w Twoim hotelu? Włącz zmysł PRowca i wykorzystaj to!

Wszystkie wykorzystane we wpisie zdjęcia pochodzą z profilu Instagram @HotelRado prowadzonego przez autorkę.

Instagram

 

Ilona Bajorek

Specjalista ds. sprzedaży i marketingu w 4* hotelu w Mielcu.

Warto również przeczytać