Google wprowadza usługę direct bookings i rezygnuje z Hotel Finder!

Czytaj newsletter! Istotne informacje i wpisy, bez spamu.

Trudno nadążyć za wszystkimi zmianami jakimi raczy nas Google w wynikach wyszukiwania dla hoteli. Wynika to, z tego, że pewne rozwiązania dopiero testuje, część z kolei dotyczy tylko wybranych lokalizacji, a jeszcze inne wprowadza po cichu. Tym razem, zmiana wydaje się być znacząca i na dłuższy okres czasu.

google-hotel-test-2

Celem zmiany jest umożliwienie hotelom panowanie nad własną dostępnością, stawkami i sprzedażą w sposób bezpośredni. Za pomocą modelu prowizyjnego, zamiast CPC. Bez pomocy pośredników takich jak OTA i metasearch.

Wysokość prowizji nie jest znana. A to ona zadecyduje, czy usługa bardziej będzie odpowiadać tradycyjnym OTA, czy będzie jedną z opcji rezerwacji bezpośrednich dla hoteli. Gość korzysta z aplikacji rezerwacyjnej hotelu i w niej realizowana jest transakcja.

Co ciekawe, program pod nazwą Hotel Ads Commission Program, jest dostępny na całym świecie, dla wszystkich lokalizacji i obiektów, spełniających minimalne kryteria. Podobno.

Aktualnie jednak, bezpośrednio korzystać z nowej opcji mogą użytkownicy PMS Seekda oraz SynXis od Sabre.
Do firm, które już pracują nad podłączeniem należą DerbySoft, Fastbooking, TravelClick i Trust International.

Natomiast pilotażowo w Stanach Zjednoczonych wprowadzono, analogiczne do TripAdvisora rozwiązanie, Book on Google. Dotychczas było ono dostępne tylko mobilnie, teraz można z niego skorzystać na wszystkich platformach.

Pacifica Suites (Sabre BoG mobile) 2.


Google zrezygnował również z usługi Hotel Finder, przenosząc proces wyszukiwania hoteli do głównej wyszukiwarki oraz Google Maps.


googlehfinder

Jak zobaczymy na stronie “pożegnania” z tą usługą, jest już zapowiedź możliwości rezerwacji i płatności w Google dla polskiego użytkownika.


Źródło: google.com, tnooz.com
Foto: google.com, tnooz.com

Warto również przeczytać