Google liderem stron z opiniami hoteli… i pozostałe wieści z branży – #BriefBopMonday: 15 kwietnia 2019 r.

Czytaj newsletter! Istotne informacje i wpisy, bez spamu.

Prezes Marriott International Arne Sorenson, został uznany przez magazyn Chief Executive za CEO of the Year roku 2019. Pracując dla grupy od połowy lat 90-tych, Sorenson nadzorował między innymi przejęcie Starwood w 2016 roku.

Stoję na ramionach ikony, Billy Marriotta i 730 000 ludzi na całym świecie, którzy noszą badge Marriotta.

– Arne Sorenson, CEO @ Marriott International

Czy małżeństwo z rozsądku – warte 4,5 miliarda dolarów (!) – pomiędzy Booking.com i Google dobiega końca? Zgodnie z ostatnimi, mglistymi komentarzami, jest to całkiem prawdopodobne…

To skomplikowana relacja ponieważ jesteśmy jednym z największych reklamodawców Google w historii.

– Leslie Cafferty, Senior VP @ Booking.com

Użytkownicy serwisu TripAdvisor mogą teraz wyszukiwać i rezerwować rejsy. Rynek rejsów to 30 milionów pasażerów rocznie.

Dodanie rejsów pomoże rozwiązać złożoność planowania i rezerwacji podróży.

– Bryan Saltzburg, Prezes @ TripAdvisor Flights, Cruise and Car

Booking Holdings i Airbnb wciąż walczą o koronę w wynajmie krótkoterminowym apartamentów. W 2018 r. Booking wygenerował 2,8 mld dolarów przychodu z mieszkań, co stanowi ponad 25% całości przychodów.

Wynajem krótkoterminowy rośnie szybciej niż nasza podstawowa działalność.

– Glenn Fogel, CEO @ Booking Holdings

Zgodnie z najnowszym raportem Criteo, 39% rezerwacji OTA odbywa się na urządzeniach mobilnych, w porównaniu z zaledwie 10% w przypadku stron hoteli.

W przyszłym roku Marriott może mieć w swoim portfolio 1000 hoteli w regionach Azji i Pacyfiku, co ogłoszono podczas Hotel Investment Conference.

Stwórz coś, czego Internet nigdy wcześniej nie widział.

– powiedział współzałożyciel Airbnb Joe Gebbia jednemu ze swoich projektantów, pracującemu nad przebudową strony głównej serwisu. Według Lenny’ego Rachitsky’ego, byłego lidera wzrostu w Airbnb, jest to jeden z „kluczowych składników” w historycznym rozwoju firmy. Link do pełnego artykułu.

TRILL został przejęty przez Lonely Planet. Warunki transakcji nie zostały ujawnione. Dzięki sztucznej inteligencji TRILL analizuje posty na Instagramie i tworzy linki do odpowiednich silników rezerwacyjnych hoteli. Czy Instagram stanie się w końcu opłacalnym kanałem marketingowym dla hotelarzy?

Według Revinate Google został liderem stron z opiniami hoteli. W Google zostało już opublikowanych ponad 30 milionów opinii użytkowników na temat hoteli.

Kończąc, jedna informacja od hotelarstwo.net:

Dagmara Pakulska o problemach z marketingiem w hotelach dla travelmarketing.pl

Nierzadko obsługą marketingową firm turystycznych i hoteli zajmują się przypadkowe osoby, które mają w danym momencie więcej mocy przerobowych.

Całość całkiem interesującego wywiadu tutaj.

Oryginalny przegląd w języku angielskim.
Newsletter Simone Puorto.

Simone Puorto jest dziennikarzem i konsultantem w branży travel tech z ponad 20-letnim doświadczeniem. Wykładowca w szkołach biznesowych, takich jak ESSEC, Les Roches, ESG i LUISS. Autor publikacji, mówca, moderator paneli, członek zarządu w BWG Strategy. Autor artykułów publikowanych w PhocusWire, HOTELSMag, HotelMarketing.com, HospitalityNet, HotelOnline i wielu innych.
Były dyrektor generalny hotelu, pracował z setkami hoteli, agencji internetowych, startupów i dostawców usług turystycznych na całym świecie. W 2017 roku założył własną firmę doradczą Simone Puorto Consulting.
Jego motto: #LearnWorkCreate

Warto również przeczytać