Shitstorm z Dorchester Collection – #BriefBopMonday: 8 kwietnia 2019 r.

Czytaj newsletter! Istotne informacje i wpisy, bez spamu.

Dzięki uprzejmości Simone Puorto cyklicznie publikowany będzie jego tygodniowy przegląd Blitzkrieg Bop Friday: The top 10 travel news stories of the week in <90″​.

Swego czasu sam publikowałem podobny i zamierzałem do niego wrócić. Aczkolwiek uważam, że przegląd którego dokonuje Simone jest ciekawszy i bardziej wnikliwy. Zawsze bowiem znajduje szerszy obraz tego, co aktualnie dzieje się w branży.

Zapraszam więc w imieniu autora na pierwszy taki przegląd na hotelarstwo.net:

Google prawdopodobnie uruchomi program lojalnościowy, aby utrzymać użytkowników w ekosystemie firmy. Henky Prihatna, szef Next Billion Users w Google powiedział, że użytkownicy będą mogli otrzymać darmową dostawę zamówionego jedzenia lub przejażdżkę na przykład „grając w określoną aplikację do poziomu 5”. Może to być przełom w programach lojalnościowych i kolejny kamień milowy w dominacji Google Travel.

Po gónwoburzy w mediach społecznościowych w zeszłą środę, grupa Dorchester Collection zamknęła media społecznościowe hoteli, zostawiając profile korporacyjne. Poglądy sułtana Brunei na cudzołóstwo i homoseksualizm nie są podzielane przez markę:

Nasze wartości są dalekie od polityki właściciela. Inkluzja społeczna, różnorodność i równość są podstawą Dorchester Collection

– podała firma w oświadczeniu.

Według plotek Oracle zwalnia 14 000 pracowników (10% pracowników na całym świecie). Cięcia są prawdopodobnie podyktowane strategią firmy, która zakłada migrację oprogramowania do chmury.

Airbnb potwierdziło inwestycję (około 150–200 mln USD) w największej indyjskiej firmie hotelarskiej (i byłym konkurencie) OYO Rooms.

Google niedawno wprowadził nowy filtr, dzięki któremu użytkownicy mobilni mogą zawęzić wyszukiwanie hoteli według marki/sieci.

Podczas ostatniego wydarzenia Amadeus T3CH, wiceprezes IBM Security Caleb Barlow skomentował naruszenia bezpieczeństwa w branży hotelowej w pesymistycznych słowach:

Nie widzę możliwości spowolnienia w najbliższym czasie w tej kwestii (…), im bardziej rozumiesz ludzi, tym więcej możesz manipulować i wymuszać

oraz odniósł się do rosnącej praktyki „crypto-jacking” (wykorzystywania cudzego komputera do “kopania” kryptowalut).

Mycloud opublikował interesującą infografikę na temat dystrybucji, którą można pobrać bezpłatnie pod tym linkiem.

Według samego ojca World Wide Web, Sir Tima Bernersa-Lee, pojawienie się modelu opartego na reklamach było „największym grzechem” Internetu.

Oryginalny przegląd w języku angielskim.
Newsletter Simone Puorto.

Simone Puorto jest dziennikarzem i konsultantem w branży travel tech z ponad 20-letnim doświadczeniem. Wykładowca w szkołach biznesowych, takich jak ESSEC, Les Roches, ESG i LUISS. Autor publikacji, mówca, moderator paneli, członek zarządu w BWG Strategy. Autor artykułów publikowanych w PhocusWire, HOTELSMag, HotelMarketing.com, HospitalityNet, HotelOnline i wielu innych.
Były dyrektor generalny hotelu, pracował z setkami hoteli, agencji internetowych, startupów i dostawców usług turystycznych na całym świecie. W 2017 roku założył własną firmę doradczą Simone Puorto Consulting.
Jego motto: #LearnWorkCreate

Foto: dorchestercollection.com

Warto również przeczytać