Accor rozpoczął współpracę z meetago, Amazon znowu myśli o turystyce i kolejne nowości od Google – Przegląd tygodnia: 27 maja 2019 r.

Czytaj newsletter! Istotne informacje i wpisy, bez spamu.

Oryginalny przegląd w języku angielskim.
Newsletter Simone Puorto.

Najgorętszą wiadomością minionego tygodnia na świecie jest umowa między Amazon a ClearTrip. Jakkolwiek daleki od rewolucji, ale to kolejny mały krok, który Amazon postawił w branży turystycznej.

Pasażerowie mogą teraz płacić za loty krajowe w Indiach przy pomocy usługi Amazon Pay. Kwota opłat/prowizji, które ClearTrip płaci Amazonowi, nie została ujawniona. Interesujące jest to, że Amazon postanowił współpracować z istniejącym dostawcą, zamiast uruchamiać własny produkt. Całkiem prawdopodobne, że takie podejście zostanie powtórzone w innych krajach. Amazon Flights można sprawdzić tutaj.

Wygląda na to, że nie ma miesiąca bez wycieku danych (lub takiego zagrożenia) w branży. Najnowszy trafił na Amadeus, za pośrednictwem spółki zależnej ALP w Izraelu. Według firmy dystrybucyjnej luka została zauważona przez audytora bezpieczeństwa i natychmiast usunięta.

Nie ma dowodów sugerujących, że dane były dostępne komukolwiek poza audytorem, który zgłosił swoje ustalenia władzom izraelskim.

– Amadeus

Niesamowity pierwszy kwartał 2019 dla Ctrip! Chiński OTA zwiększył swoje przychody netto o 21%…

…a wiadomości dla platformy są jeszcze lepsze, ponieważ Ctrip jest właścicielem 49% udziałów w indyjskim OTA MakeMyTrip, który zamknął rok finansowy z 26,2% wzrostem przychodów.

Google zintegrowało usługi zamawiania jedzenia z SERP, Mapami i Asystentem. Doświadczenie w zamawianiu posiłków przypomina rezerwacje hotelowe. Partnerzy (DoorDash, Postmates, Delivery.com, Slice, ChowNow, Zuppler i nie tylko) dostarczają Google treści, produkty i ceny, w zamian korzystają z interfejsu użytkownika (UI) Google.

Accor rozpoczął współpracę z meetago, dostawcą oprogramowania specjalizującym się w MICE. Rozwiązanie będzie dostępne dla ponad 1500 obiektów na całym świecie.

Dzięki strategicznemu partnerstwu z meetago, reagujemy na rosnące zapotrzebowanie naszych klientów korporacyjnych i w przyszłości będziemy oferować naszą ofertę centralnie, za pośrednictwem jednej platformy.

– Sabine Toplak, VP Sales Central Europe @ Accor

Google odnowił mobilny design SERP. „Wraz z nowym designem – jak można przeczytać na oficjalnym blogu firmy – „pomagamy lepiej zrozumieć, skąd pochodzą informacje i które strony mają to, czego szukasz”. Szczerze mówiąc, różnica wygląda dość subtelnie. Interesujące jest jednak to, że w nowym wyglądzie, płatne wyniki coraz bardziej przypominają organiczne. Słowo „Ad” już nie jest wyróżnione w zielonym polu, ale w czarnej, pogrubionej czcionce bez prostokąta wokół niego.

Najnowsze badanie Carlson Wagonlit Travel podaje, iż ponad 2/3 osób podróżujących służbowo, woli dokonywać rezerwacji lotów w sposób cyfrowy aniżeli w interakcji z ludźmi. Infografikę można pobrać tutaj.

Interakcje elektroniczne przejmują pałeczkę, więc branża turystyczna musi ewoluować, aby oferować firmom i ich pracownikom doświadczenie, którego chcą i oczekują.

– Andrew Jordan, Chief Product and Technology Officer @ CWT

MailChimp rozszerza usługi poza email marketing. Uruchomił własną platformę CRM, platformę do tworzenia stron internetowych, narzędzia reklamowe w mediach społecznościowych i inne oprogramowanie marketingowe dla małych i średnich firm.

Uważamy, że powinieneś robić więcej niż jedną rzecz.

– Darcy Kurtz, VP of Product Marketing @ MailChimp

Na europejskiej edycji corocznej imprezy PhocusWright, przedstawiono kolejne trendy i nowości z branży. Moje podsumowanie przeczytasz tutaj.

Simone Puorto jest dziennikarzem i konsultantem w branży travel tech z ponad 20-letnim doświadczeniem. Wykładowca w szkołach biznesowych, takich jak ESSEC, Les Roches, ESG i LUISS. Autor publikacji, mówca, moderator paneli, członek zarządu w BWG Strategy. Autor artykułów publikowanych w PhocusWire, HOTELSMag, HotelMarketing.com, HospitalityNet, HotelOnline i wielu innych.
Były dyrektor generalny hotelu, pracował z setkami hoteli, agencji internetowych, startupów i dostawców usług turystycznych na całym świecie. W 2017 roku założył własną firmę doradczą Simone Puorto Consulting.
Jego motto: #LearnWorkCreate

Foto: amazon.in, makemytrip.com, google.com,

Warto również przeczytać