80 proc. właścicieli smartfonów korzysta z aplikacji, z tego 59 proc. z nawigacji

Czytaj newsletter! Istotne informacje i wpisy, bez spamu.

Takie są wyniki najnowszego raportu firmy ARC Rynek i Opinia o którym pisze Rzeczpospolita.

Cieszy, że coraz więcej osób wykorzystuje pełnię możliwości smartfonów, a więc przegląda na nich pocztę, strony WWW czy korzysta z aplikacji mobilnych.

Według firmy MEC Analytics and Insight ponad połowa ankietowanych przez firmę osób (polskich internautów) korzysta z Internetu w telefonie, a jest to wynik cztery razy lepszy niż rok wcześniej.

Aplikacje mobilne dość długo torowały sobie drogę do polskiego użytkownika telefonu komórkowego. Dopiero ten rok przyniósł znaczącą zmianę, a potwierdzeniem tego są wyniki badań przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia. Okazuje się, że już ponad dwie trzecie właścicieli smartfonów korzysta z dodatkowych programów na tych urządzeniach. Niemal połowa wykorzystuje tylko aplikacje darmowe, natomiast jedna trzecia – zarówno płatne, jak i bezpłatne.

Najpopularniejszymi programami na smartfony są w Polsce przeglądarki internetowe (korzysta z nich 79 proc. ankietowanych). Na drugim miejscu z wynikiem 59 proc. znalazła się ex quo poczta elektroniczna oraz nawigacja wraz z mapami GPS. W siłę urósł w ostatnim czasie zwłaszcza ten ostatni segment rynku, a aplikacje nawigacyjne w smartfonach zaczęły podgryzać pozycję tradycyjnych zestawów PND (Portable Navigation Device).

Źródło: Rzeczpospolita
Foto: HSBC

Warto również przeczytać