25 pożądanych funkcjonalności strony internetowej hotelu – cz. 2: 14-25

Czytaj newsletter! Istotne informacje i wpisy, bez spamu.

W tym wpisie przedstawiam kolejnych 12 pożądanych funkcji i elementów na stronie internetowej hotelu. Wprowadzenie i część pierwszą listy znajdziesz w linku poniżej. Jeśli z kolei poszukujesz listy czego unikać w witrynie hotelowej, to sprawdź drugi z linków.

CZYTAJ WIĘCEJ >>> 25 pożądanych funkcjonalności strony internetowej hotelu – cz. 1

CZYTAJ WIĘCEJ >>> 15 błędów, które należy unikać na stronie internetowej hotelu!

14. Ponaglenie

Stary jak internet sposób angażowania użytkownika w ofertę i zwiększania konwersji na stronie. Jest to jednoznaczny komunikat o konieczności szybkiej decyzji zakupowej.

Zaakcentowanie pilności/nagłości decyzji może mieć różne formy. Najbardziej znane to ograniczenie czasowe i ilościowe obowiązywania oferty. Np. licznik odliczający koniec oferty lub informacja o liczbie sprzedanych pakietów.

Mała przestroga ponieważ łatwo tutaj o kicz i przesadę. Publikując ponaglenia nadal trzymajmy się wypracowanej identyfikacji hotelu, a zwłaszcza kreacji strony.

15. Pop-up na do widzenia

Mało kto lubi wyskakujące okienka. Jednak one działają. Dlatego jeśli nie chcemy przytłaczać nimi użytkowników, wykorzystajmy je tam, gdzie będzie to najmniej bolesne z naszego punktu widzenia. Kiedy gość chce opuścić stronę, możemy pożegnać go pop-up’em, który albo przekaże wartościową informację, albo nakłoni go do zostawienia maila.

16. Społeczny dowód słuszności

Wykorzystajmy posiadane opinie i rekomendacje, prezentując je wyselekcjonowane na stronie hotelu.

17. Lokalizacja

Prezentujemy także atrakcje najbliższej okolicy. Wszystko to, co w sposób pozytywny, jesteśmy w stanie przedstawić jako również nasz atut. Będą to zabytki, miejsca turystyczne i krajoznawcze, ale też interesujące wydarzenia mające miejsce w regionie.

18. Media społecznościowe

Na stronie powinno również znaleźć się miejsce na odnośniki do hotelowych mediów społecznościowych. Zarówno przyciski odsyłające do profilów hotelu, jak też umożliwiające udostępnianie treści strony.

20. Mapa interaktywna

Najlepszym rozwiązaniem dla mapy wydaje się być usługa Google Maps, która posiada funkcjonalność nawigacji. Mapy Google pozwalają także na stworzenie własnej mapy. Na której możemy oznaczać interesujące gości atrakcje. Wskazane choćby w punkcie 17.

Oprócz oczywistej mapy, warto też dodać słowną informację o położeniu i jego atutach.
Tekstowy opis może we właściwy sposób zaakcentować pozytywy położenia. Np. zamiast odległości w kilometrach, podajemy przejazd w minutach lub na odwrót. Wybierając taką opcję, która prezentuje się dla nas korzystniej.
Pamiętajmy jednak, aby nie wprowadzać gościa w błąd!

21. 22. Analityka

Wyniki strony musimy mierzyć. W przeciwnym wypadku trudno nam będzie traktować ją jako skuteczne narzędzie marketingowe i sprzedażowe. Większość hostingów dostarcza wewnętrzne statystyki serwera. Jednak są to najprostsze informacje, które w naszym przypadku raczej przydatne nie będę. Oczywistym więc wyborem jest narzędzie Google Analytics. Wartą rozważenia alternatywą jest też polski Piwik.

Google Webmasters Tools to z kolei narzędzie, które monitoruje nam stronę pod kątem analizy robotów Google. Znajdziemy tam informacje i ustawienia sprzyjające pozycjonowaniu. Np. statystyki linkowania i mapę witryny. Jak też analizę błędów i problemów jakie mogą się na stronie pojawiać. Google poinformuje nas o wszelkich negatywnych sytuacjach, które mogą wpływać na pozycję strony w wyszukiwarce.

23. Integracja Schema Markup

Rozwiązanie pomagające w pozycjonowaniu i prezentacji strony w wyszukiwarkach.

Schema jest typem mikrodanych, zawartych w kodzie strony, które ułatwiają wyszukiwarkom ich lepszą analizę. Tym samym skuteczniej interpretują informacje w nich zawarte. Co pozwala na bardziej intuicyjną prezentację wyników w SERP.

Np. użytkownikowi poszukującemu wydarzeń w wybranej okolicy, w wynikach wyszukiwania wyświetli się także strona hotelu. Ponieważ w kodzie schema zostanie umieszczona informacja o prezentacji wyszukiwarkom również kalendarza imprez hotelu.

24. Ciasteczka

Instalacja odpowiednich tzw. cookies w przeglądarkach użytkowników, pozwoli nam ich śledzić remarketingiem długo po tym jak opuszczą naszą stronę.

25. Formularze

Nie każdą usługę uda nam się sprzedać bezpośrednio przez stronę. W przypadku uroczystości czy wydarzeń biznesowych, będziemy więc dążyli do tego, aby strona była źródłem leadów sprzedażowych. Potrzebujemy w tym celu właściwie skomponowany formularz kontaktowy, który pozwoli gościom złożyć zapytanie. Nam z kolei dostarczy wszystkich najważniejszych informacji i danych kontaktowych, w celu rozpoczęcia procesu sprzedaży.


Poniżej infografika od Tambourine, która była inspiracją do napisania artykułu:

Symphony_Infographic_rev3_v2

Do pobrania na stronie autorów >>>


Źródło: tambourine.com
Foto: tambourine.com

Warto również przeczytać