100 lat Hiltona, Najwyższy hotel modułowy na świecie, Attribute-Based Selling… i pozostałe wieści z branży – Przegląd tygodnia: 29 kwietnia 2019 r.

Czytaj newsletter! Istotne informacje i wpisy, bez spamu.

W niedzielę wystartował Arabian Travel Market. Jedno z najważniejszych wydarzeń turystycznych na świecie, które odbywa się w Dubai International Convention and Exhibition Centre. Wydarzenie można śledzić pod hashtagiem #ideasarrivehere.

Startup Selina, który obsługuje sieć ponad 20 tys. łóżek w 13 krajach, zebrał ostatnio 100 mln dolarów dofinansowania. Celem jest 100 tys. łóżek w ciągu 4 lat. Według ich strony internetowej Selina „to nie tylko zakwaterowanie”, ale także „miejsce do łączenia się z innymi”.

Przekształcamy nudne przestrzenie w centra kulturalne. Szybko.

– Rafael Museri, współzałożyciel i dyrektor generalny @ Selina

W 2023 r. 97% komercyjnych podróży lotniczych będzie korzystać z biometrycznych technologii. Urząd Celny i Ochrony Granic USA testuje także rozpoznawanie twarzy pasażerów przekraczających granice w samochodach.

[Urzędy celne i graniczne USA otrzymały] wiele listów zainteresowania od władz portów lotniczych lub przewoźników wspierających operacje biometryczne.

– Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych

Marriott zamierza wybudować najwyższy hotel modułowy na świecie. Hotel powstanie w zaledwie trzy miesiące w Nowym Jorku i funkcjonował będzie pod nazwą AC Hotel New York NoMad. Zostanie ukończony późną jesienią 2019 roku a otwarcie planowane jest w 2020 roku.

W Ameryce Północnej proces budowy nie zmienił się znacząco od 150 lat, [i hotel] będzie działał jako symbol zmieniający grę, aby wzbudzić jeszcze większe zainteresowanie modularnością wśród branży nieruchomości.

– Eric Jacobs, CDO @ Marriott International

Dokładnie 100 lat temu Conrad Hilton kupił swój pierwszy hotel. Travel+Leisure świętował stulecie wizualną „nieoficjalną, niepełną listą wspaniałych chwil” w historii sieci, którą można zobaczyć tutaj.

D-Edge (wcześniej znany jako AvailPro) opublikował raport dotyczący dystrybucji online w Europie w latach 2014-2018. Dane dotyczą 680 obiektów i 200 różnych kanałów dystrybucji. Do pobrania bezpłatnie tutaj.

Pięć kluczowych faktów z badania:

  • 71% dystrybucji online niezależnych hoteli generują OTA
  • Booking Holdings posiada 68% udziału w rynku OTA
  • Wholesalers i bed banks wzrosły o ponad 100% w ciągu 5 lat
  • Prawie 40% potwierdzonych przychodów (on-the-books revenue) jest anulowanych przed przyjazdem
  • Średnia długość pobytu zmniejszyła się o 12% w ciągu ostatnich 5 lat

Shiji opublikował jeden z najbardziej interesujących artykułów na temat sprzedaży opartej na atrybutach (Attribute-Based Selling) i jego implikacji dla przyszłości dystrybucji hotelowej. Według tez artykułu, zmiana w kierunku tego podejścia jest w branży „nieunikniona”. Pełny artykuł można przeczytać tutaj.

Heather McCrory została nowym dyrektorem generalnym Accor na Amerykę Północną i Środkową. Z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży hotelarskiej, McCrory będzie zarządzać około 100 nieruchomościami i 30 tys. pracowników. Dołączy także do Komitetu Wykonawczego Grupy.

Kończąc, jedna informacja od hotelarstwo.net:

Polska sieć hoteli Focus wdrożyła nową stronę, którą sprawdzisz tutaj.

Oryginalny przegląd w języku angielskim.
Newsletter Simone Puorto.

Simone Puorto jest dziennikarzem i konsultantem w branży travel tech z ponad 20-letnim doświadczeniem. Wykładowca w szkołach biznesowych, takich jak ESSEC, Les Roches, ESG i LUISS. Autor publikacji, mówca, moderator paneli, członek zarządu w BWG Strategy. Autor artykułów publikowanych w PhocusWire, HOTELSMag, HotelMarketing.com, HospitalityNet, HotelOnline i wielu innych.
Były dyrektor generalny hotelu, pracował z setkami hoteli, agencji internetowych, startupów i dostawców usług turystycznych na całym świecie. W 2017 roku założył własną firmę doradczą Simone Puorto Consulting.
Jego motto: #LearnWorkCreate

Foto: travelandleisure.com / HULTON ARCHIVE / GETTY IMAGES, shijigroup.com

Warto również przeczytać