Platforma bookingowa Bidroom wciąż się rozwija i zwiększa pole działania

Czytaj newsletter! Istotne informacje i wpisy, bez spamu.

Bidroom.com wyznacza nowy standard w tańszych i bezproblemowych rezerwacjach hoteli online w 2016 roku. Przy ogromnym wzroście liczby użytkowników i stale poszerzającej się sieci hoteli, ta oparta na bezpośrednich rezerwacjach platforma wywołuje niemałe zamieszanie w branży hotelarskiej.

Posiadając prawie 120 000 aktywnych użytkowników i notując niesamowite 22% wzrostu każdego kolejnego miesiąca, Bidroom szybko staje się jedną z największych platform oferujących bezpośrednie rezerwacje online i niezwykle często wybieraną stroną poświęconą rezerwacjom hotelowym. Oferując swoim użytkownikom szybką, wygodną i prostą formę rezerwacji, Bidroom.com jest zdeterminowany by zaznaczyć swój ślad w świecie podróży i wypoczynku.

To nie jest po prostu kolejna platforma bookingowa

To, co odróżnia Bidroom.com od pozostałych stron, to zaawansowany system rezerwacji, który automatycznie przyznaje użytkownikowi rabat od najniższej, dostępnej w sieci ceny za pokój. Bidroom.com szczyci się minimalnymi zniżkami na poziomie 5 procent, które wzrastają aż do 20 procent w zależności od lokalizacji i dostępności. Aby otrzymać dostęp
do tych ekskluzywnych rabatów, użytkownicy są proszeni o założenie prywatnego profilu. Po zalogowaniu się mogą poprosić o rezerwację i dokonać ostatecznego wyboru. Ponieważ płatność jest przekazywana bezpośrednio hotelom, Bidroom.com działa jedynie jako platforma pośrednicząca, łącząca obie strony.

Nowa siedziba w Krakowie

Wraz z pierwszym dniem marca 2016 roku, Bidroom.com otworzył swoją drugą siedzibę w Europie. Platforma bookingowa Bidroom swój drugi dom znalazła w Krakowie, co wiąże się z działaniami mającymi na celu poszerzenie oferty Bidroom.com w Polsce.

Pozytywna reakcja ze strony hoteli

Bidroom.com jest dumny ze swojego modelu opartego na niskich prowizjach, który przynosi korzyści zarówno gościom, jak i hotelom. Przy średniej prowizji od hoteli znajdującej się na poziomie od 15 do 25 procent, 2% pobierane przez Bidroom.com jest niezwykle kuszące dla hotelarzy. W zamian za niską prowizję spółka prosi hotele o przyznanie gościom rabatów od cen pokoi, co powinno przekonać więcej osób do dokonywania rezerwacji przy pomocy Bidroom.com.

Według CEO firmy, Michaela Rosa, reakcja hotelarzy była niezwykle pozytywna:

bidroom_1

Hotelarze wreszcie zdają sobie sprawę z negatywnych efektów współpracy z tradycyjnymi serwisami, takimi jak Booking.com, czy Expedia, które pobierają od nich olbrzymie prowizje. Bidroom.com wnosi do gry coś nowego i hotele z chęcią wchodzą na nasz pokład.


Największe sieci hotelowe na świecie

Ros ujawnił, że są właśnie w trakcie prowadzenia rozmów z “niektórymi spośród największych sieci hotelowych na świecie”, zawarłszy już porozumienie z ponad 9000 hotelami. W dodatku ponad 500 nowych hoteli zostaje dodanych na stronę każdego miesiąca, przy największym wzroście odnotowywanym w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i krajach Beneluksu. Planowana integracja z dyrektorami kanałów dystrybucji powinna w przyszłości zachęcić jeszcze więcej hoteli do przyłączania się do platformy.

Naszą misją jest oferowanie użytkownikom najlepszego wyboru hoteli, w najniższych
możliwych cenach, w dowolnym miejscu na świece

– mówi Ros.

Poprzez silne sojusze zarówno z sieciami, jak i niezależnymi hotelami oraz stały nacisk zwrócony na potrzeby
klienta, firma liczy na zdobycie ogólnoświatowego rynku w ciągu przyszłego roku. W chwili obecnej, Bidroom.com znajduje się na najlepszej drodze by wypełnić niszę, którą znalazł dla siebie w mocno konkurencyjnym środowisku rezerwacji online.


Informacja prasowa. Wpis sponsorowany.


Źrodło: bidroom.com
Foto: bidroom.com

Warto również przeczytać