Expedia uruchomiła nowy extranet

Czytaj newsletter! Istotne informacje i wpisy, bez spamu.

Platformy rezerwacyjne należące do grupy Expedia (Hotels.com, Venere i sama Expedia.com) w ostatnich dniach zmieniły extranet je obsługujący. Dotychczasowy Venere Extranet został zastąpiony systemem Expedia PartnerCentral.

Expedia PartnerCentral będzie umożliwiał jak jego poprzednik dostęp do wszystkich narzędzi i systemów grupy Expedia oraz zarządzanie cenami, dostępnością, rezerwacjami i finansami.

Dostawca przygotował sesje szkoleniowe pomagające w dostosowaniu się do nowego typu oprogramowania. Informuje również, że channel managery zintegrowane z poprzednią wersją extranetu powinny działać z automatu poprawnie.

Pewną niedogodnością jest, że bieżące niezafakturowane rezerwacje nie zostały przeniesione do Expedia PartnerCentral. Oznacza to potrzebę korzystania z obu systemów do momentu zafakturowania ostatniej rezerwacji w systemie Venere.

Pierwsze wrażenia są pozytywne choć nie mieliśmy jeszcze okazji pracować na nim dłużej.
Nowe oprogramowanie na pewno jest bardziej przejrzyste i intuicyjnej pomimo powtórzenia pewnych rozwiązań ale na ostateczne oceny trzeba będzie poczekać.

epc1

Źródło: Expedia

Warto również przeczytać