Inwestycje
polskadolinaloary
Szukają inwestorów by ratować dolnośląskie zamki

Miłośnicy Dolnego Śląska chcą uratować niszczejące zamki i pałace. Zdobyli poparcie w sieci, teraz poszukują inwestorów.

Newsletter

Głupot nie wysyłamy :)

Już prawie 3 tys. internetowych fanów zyskał fanpage Polska Dolina Loary. Akcja ma wypromować niszczejące zabytki, które wciąż mają potencjał inwestycyjny.

„Wierzymy, że naszą inicjatywą przyczynimy się do tego, że obiekty zostaną poddane renowacji”

– mówi inicjator akcji Bartosz Witecki. Liczy też, że w przyszłości kraina dolnośląskich pałaców zyska wyjątkową nazwę oraz będzie równie znana i chętnie odwiedzana jak francuska Dolina Loary.
Jak przekonują organizatorzy akcji, zabytki mają ogromny potencjał – w starych murach mogą powstać muzea, hotele, restauracje, instytucje samorządowe, mieszkania czy też może kwitnąć drobny handel.

W ramach akcji wkrótce ruszą prace nad skierowanym do inwestorów portalem o dolnośląskich pałacach; w planach jest też umieszczenie na mapach Google’a trójwymiarowych modeli wybranych obiektów.

Jak wylicza „PB”, na Dolnym Śląsku jest aż 760 zamków i pałaców. Większość bardzo zaniedbana – ponad 30 proc. jest w ruinie, a tylko ok. 10 proc. jest po remoncie.

Źródło: PB via Deon.pl
Foto: Polska Dolina Loary

Tags:
Redakcja HOTELARSTWO.net

Pasjonaci Gościnności to branżowy blog dla hotelarzy. Naszym celem jest przybliżanie tematyki hotelarskiej z punktu widzenia praktyków i pasjonatów. Piszemy o marketingu, sprzedaży, zarządzaniu zasobami ludzkimi, doradztwie, inwestycjach oraz najnowyszych trendach w branży hotelarskiej - social media i e-commerce. Chcemy pisać świeżo i bezkompromisowo, zawsze starając się gruntowanie przedstawiać poruszane tematy. Chcesz pisać z nami? Prześlij tekst!

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Newsletter

Głupot nie wysyłamy :)