Poranny brief
Sabre at ATM 2015
Poranny brief: Sabre planuje zwiększenie obecności w Europie

Sabre, jeden z globalnych systemów dystrybucji, zamierza mocniej zaakcentować swoją obecność w Europie.

Newsletter

Głupot nie wysyłamy :)

Celem jest podwojenie udziału w rynku, poprzez zwiększenie liczby partnerów w Europie. Obecnie Sabre posiada około 15% rynku rezerwacji GDS, a plan jego podwojenia rozłożony jest na 5 lat.

Głównym targetem są biura podróży, firmy turystyczne oraz zajmujące się rezerwacji korporacyjnymi. System Sabre umożliwia im rezerwację lotów, hoteli i samochodów w jednym miejscu.

Rozważane są również pomysły uruchomienia rezerwacji połączeń kolejowych, przejazdów autokarowych oraz pobytów wypoczynkowych. Z uwagi na koszty dołączenia takich rozwiązań do tradycyjnego GDS, będą one dostarczane jako samodzielne rozwiązania-aplikacje.

Sabre został stworzony w 1960 przez American Airlines i IBM dla linii lotniczych jako system rezerwacji pasażerów. Aktualnie – wraz z Amadeus i Travelport – jest wśród trójki największych GDS.


Źródło: skift.com
Foto: arabiantravelmarket.com

Redakcja HOTELARSTWO.net

Pasjonaci Gościnności to branżowy blog dla hotelarzy. Naszym celem jest przybliżanie tematyki hotelarskiej z punktu widzenia praktyków i pasjonatów. Piszemy o marketingu, sprzedaży, zarządzaniu zasobami ludzkimi, doradztwie, inwestycjach oraz najnowyszych trendach w branży hotelarskiej - social media i e-commerce. Chcemy pisać świeżo i bezkompromisowo, zawsze starając się gruntowanie przedstawiać poruszane tematy. Chcesz pisać z nami? Prześlij tekst!

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Newsletter

Głupot nie wysyłamy :)