E-commerce
amenities_google_2
Poranny brief: Kolejna zmiana – tym razem drobna – od Google

W wynikach wyszukiwania, Google wprowadził kolejną zmianę, dodając listę udogodnień do prezentacji hotelu. Jak często ma to w zwyczaju, zmiany dotyczą najpierw lokalizacji zagranicznych, głównie krajów anglojęzycznych.

Newsletter

Głupot nie wysyłamy :)

Aktualnie w większości, zwłaszcza dużych miejsc, prezentacja SERP (search engine ranking page – wyniki wyszukiwania) wygląda tak, że pierwsze trzy miejsca zajmują wyszukiwania płatne, kolejne trzy to tzw. three pack, następnie „tradycyjne” wyniki naturalne.

amenities_google_1

Trzypak to ramka z prezentacją trzech wybranych hoteli według algorytmu Google, zawierająca porównanie cen i opinii wraz z mapką ich lokalizacji. W tym miejscu jakiś czas temu Google wprowadził możliwość bezpośredniej rezerwacji (instant booking) z poziomu serwisu, bez odsyłania do zewnętrznych stron.

Właśnie w tym trzypaku pojawiła się nowa funkcjonalność. Prezentuje ona udogodnienia danego obiektu w formie ikon.

Drobna z pozoru zmiana może jednak w sposób znaczący wpłynąć na proces decyzyjny użytkowników. Porównując dwa hotele o podobnych cenach, standardzie i opiniach, ten właśnie drobiazg może być języczkiem u wagi.

amenities_google_3

Tym bardziej, że nie mamy jako hotel wpływu na to, które udogodnienia są prezentowane.

Google zbiera takie informacje z różnych źródeł, by ułatwić klientom wybór hotelu. Obecnie nie można dodawać ani usuwać udogodnień w panelu Google Moja Firma.

czytamy na stronie Google.


Źródło: google.com, 4hoteliers.com
Foto: google.com

Redakcja HOTELARSTWO.net

Pasjonaci Gościnności to branżowy blog dla hotelarzy. Naszym celem jest przybliżanie tematyki hotelarskiej z punktu widzenia praktyków i pasjonatów. Piszemy o marketingu, sprzedaży, zarządzaniu zasobami ludzkimi, doradztwie, inwestycjach oraz najnowyszych trendach w branży hotelarskiej - social media i e-commerce. Chcemy pisać świeżo i bezkompromisowo, zawsze starając się gruntowanie przedstawiać poruszane tematy. Chcesz pisać z nami? Prześlij tekst!

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Newsletter

Głupot nie wysyłamy :)