E-commerce
googlehfinder
Google wprowadza usługę direct bookings i rezygnuje z Hotel Finder!

Trudno nadążyć za wszystkimi zmianami jakimi raczy nas Google w wynikach wyszukiwania dla hoteli. Wynika to, z tego, że pewne rozwiązania dopiero testuje, część z kolei dotyczy tylko wybranych lokalizacji, a jeszcze inne wprowadza po cichu. Tym razem, zmiana wydaje się być znacząca i na dłuższy okres czasu.

Newsletter

Głupot nie wysyłamy :)

google-hotel-test-2

Celem zmiany jest umożliwienie hotelom panowanie nad własną dostępnością, stawkami i sprzedażą w sposób bezpośredni. Za pomocą modelu prowizyjnego, zamiast CPC. Bez pomocy pośredników takich jak OTA i metasearch.

Wysokość prowizji nie jest znana. A to ona zadecyduje, czy usługa bardziej będzie odpowiadać tradycyjnym OTA, czy będzie jedną z opcji rezerwacji bezpośrednich dla hoteli. Gość korzysta z aplikacji rezerwacyjnej hotelu i w niej realizowana jest transakcja.

Co ciekawe, program pod nazwą Hotel Ads Commission Program, jest dostępny na całym świecie, dla wszystkich lokalizacji i obiektów, spełniających minimalne kryteria. Podobno.

Aktualnie jednak, bezpośrednio korzystać z nowej opcji mogą użytkownicy PMS Seekda oraz SynXis od Sabre.
Do firm, które już pracują nad podłączeniem należą DerbySoft, Fastbooking, TravelClick i Trust International.

Natomiast pilotażowo w Stanach Zjednoczonych wprowadzono, analogiczne do TripAdvisora rozwiązanie, Book on Google. Dotychczas było ono dostępne tylko mobilnie, teraz można z niego skorzystać na wszystkich platformach.

Pacifica Suites (Sabre BoG mobile) 2.


Google zrezygnował również z usługi Hotel Finder, przenosząc proces wyszukiwania hoteli do głównej wyszukiwarki oraz Google Maps.


googlehfinder

Jak zobaczymy na stronie „pożegnania” z tą usługą, jest już zapowiedź możliwości rezerwacji i płatności w Google dla polskiego użytkownika.


Źródło: google.com, tnooz.com
Foto: google.com, tnooz.com

Redakcja HOTELARSTWO.net

Pasjonaci Gościnności to branżowy blog dla hotelarzy. Naszym celem jest przybliżanie tematyki hotelarskiej z punktu widzenia praktyków i pasjonatów. Piszemy o marketingu, sprzedaży, zarządzaniu zasobami ludzkimi, doradztwie, inwestycjach oraz najnowyszych trendach w branży hotelarskiej - social media i e-commerce. Chcemy pisać świeżo i bezkompromisowo, zawsze starając się gruntowanie przedstawiać poruszane tematy. Chcesz pisać z nami? Prześlij tekst!

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Newsletter

Głupot nie wysyłamy :)