Internet
expedia-bot-messanger-header-1200x356
Expedia uruchomiła bota w Facebook Messenger

Platforma rezerwacyjna Expedia umożliwiła automatyczną komunikację za pomocą usługi Facebook Messenger.

Newsletter

Głupot nie wysyłamy :)

porannybrief_img

Użytkownik wybierając na czacie do rozmowy profil Expedia zostanie skomunikowany z botem, którego zadaniem będzie udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące planowanej podróży. Jeśli dostarczone informacje będą niewystarczające, bot zada pytania uzupełniające.

Gość przedstawiając w komunikatorze cel wyjazdu i daty pobytu, otrzyma sugestię obiektów do wyboru. Decydując się na proponowane obiekty klikiem zostanie przeniesiony do głównego serwisu Expedii. Tak samo się stanie, jeśli lista przedstawionych miejsc nie będzie wystarczająca i będzie chciał kontynuować poszukiwania.

Każda zrobiona rezerwacja w serwisie Expedia, a rozpoczęta w Messengerze otrzyma potwierdzenie i plan podróży również w usłudze Facebooka.

Według informacji prasowej z 8 czerwca br. dla języka angielskiego usługa działa globalnie. Jednak testując, nie udało mi się połączyć z botem i otrzymać jakiejkolwiek odpowiedzi.

Inicjatywa OTA jest chęcią dyskontowania jednego z kolejnych trendów w digital marketingu, jakim jest instant messaging. Ponieważ coraz więcej użytkowników internetu, zwłaszcza ludzie młodzi, preferują taką formę kontaktu zamiast emaila.

Prezentacja usługi ze strony Expedia:
Źródło: expedia.com
Foto: expedia.com

Redakcja HOTELARSTWO.net

Pasjonaci Gościnności to branżowy blog dla hotelarzy. Naszym celem jest przybliżanie tematyki hotelarskiej z punktu widzenia praktyków i pasjonatów. Piszemy o marketingu, sprzedaży, zarządzaniu zasobami ludzkimi, doradztwie, inwestycjach oraz najnowyszych trendach w branży hotelarskiej - social media i e-commerce. Chcemy pisać świeżo i bezkompromisowo, zawsze starając się gruntowanie przedstawiać poruszane tematy. Chcesz pisać z nami? Prześlij tekst!

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Newsletter

Głupot nie wysyłamy :)