Kreacje&Inspiracje
accor_localmeasure
Accor monitoruje lokalne wpisy w mediach społecznościowych

Sieć hoteli Accor prowadzi pilotażowy program monitoringu mediów społecznościowych pod kątem lokalnych wpisów.

Newsletter

Głupot nie wysyłamy :)

Aktualnie jest nim objętych 240 obiektów z rejonu Azji i Pacyfiku.

Wykorzystując aplikację Local Measure, hotele śledzą co użytkownicy internetu publikują w sieci, znajdując się w lokalizacji wybranych hoteli lub ich pobliżu. Pozwala to na zaangażowanie się w konwersację z aktualnymi bądź potencjalnymi gośćmi.

Tym co odróżnia narzędzie Local Measure, od np. polskiego rozwiązania do monitoringu internetu Brand24, jest to, iż monitoring skupia się na wzmiankach według lokalizacji. Pozwala tym samym wyłapać wpisy, które nie dotyczą bezpośrednio marki czy wcześniej zdefiniowanych fraz.

Skuteczność prowadzonych działań następująco ocenia Di Morgan – Director of Guest Experience sieci:

Daje nam to znacznie więcej możliwości obserwacji gości, których mamy. Umożliwia podjęcie każdej dyskusji odbywającej się publicznie, niezależnie od tego czy hotel został wymieniony. Pozwoliło nam to dostrzec sytuacje, które dzieją się w hotelu, a których nie byliśmy świadomi wcześniej.

Docelowo opisywane działanie objąć ma wszystkie 3700 obiektów sieci.


Źródło: tnooz.com, localmeasure.com
Foto: localmeasure.com

Redakcja HOTELARSTWO.net

Pasjonaci Gościnności to branżowy blog dla hotelarzy. Naszym celem jest przybliżanie tematyki hotelarskiej z punktu widzenia praktyków i pasjonatów. Piszemy o marketingu, sprzedaży, zarządzaniu zasobami ludzkimi, doradztwie, inwestycjach oraz najnowyszych trendach w branży hotelarskiej - social media i e-commerce. Chcemy pisać świeżo i bezkompromisowo, zawsze starając się gruntowanie przedstawiać poruszane tematy. Chcesz pisać z nami? Prześlij tekst!

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Newsletter

Głupot nie wysyłamy :)