Gastronomia
downtonabbey
10 zasad przydatnych hotelarzom, których możemy się nauczyć od bohaterów Downton Abbey.

Serial Downton Abbey opowiada historię angielskiej rodziny szlacheckiej w trudnych, nie tylko dla Zjednoczonego Królestwa latach 1912-1922.

Newsletter

Głupot nie wysyłamy :)

Niezwykle majestatycznie obrazuje wystawne, pełne konwenansów i zwyczajów życie przeciętnej ówczesnej angielskiej szlachty.

Czas był trudny nie tylko z uwagi na wielkie tryby historii (zatonięcie Titanica, I Wojna Światowa, Powstanie niepodległej Republiki Irlandii) ale również z uwagi na przemiany społeczne mocno wkraczające w życie zwłaszcza starszych bohaterów serii.
Przyzwyczajeni z pokolenia na pokolenie do życia według „od zawsze” istniejących reguł siłą rzeczy muszą się przyzwyczajać do nowo wkraczających. A właściwie, z ich punktu widzenia, braku zasad.

Właśnie wyżej wymienione pełne formy i etykiety życie jest kanwą z której hotelarze mogą czerpać garściami.
Już imponująca scena otwierająca w pierwszym odcinku cykl zapowiadała, że będzie to obraz wręcz wymarzony dla hotelarzy i gastronomów.

Larry Mogelonsky na ehotelier.com przyjrzał się serialowi bliżej, skupiając się na inspiracjach, które z powodzeniem można zastosować w naszych hotelach. Jeśli oczywiście już nie są one częścią standardowych procedur działania w naszym obiekcie.

10 lekcji od Downton Abbey wg Larry’ego Mogelonsky:

  • Pracownicy i goście nie utrzymują ze sobą bezpośrednich kontaktów z wyjątkiem koniecznych, wynikających z pełnionych zadań.

  • Każdy członek zespołu ma określone stanowisko i obowiązki.

  • General Manager może czerpać dużą wiedzę dzięki wspólnym posiłkom z zespołem.

  • Gdy obiekt jest pusty wtedy nadchodzi doskonały moment na wszelkie prace remontowo-naprawcze.

  • Korzystanie ze świeżych produktów jest koniecznością.

  • Śniadanie jest najważniejszym punktem dnia.

  • Dodatkowi goście wiążą się z dodatkowymi pracownikami i dodatkowym planowaniem.

  • „Kobieca ręka” jest niezbędna w kontaktach z pracownicami.

  • Pracownicy rozmawiają o wszystkim.

  • Właściciel decyduje.

Tłumaczenie zasad i ich publikacja za zgodą Larry’ego Mogelonsky.

Redakcja HOTELARSTWO.net

Pasjonaci Gościnności to branżowy blog dla hotelarzy. Naszym celem jest przybliżanie tematyki hotelarskiej z punktu widzenia praktyków i pasjonatów. Piszemy o marketingu, sprzedaży, zarządzaniu zasobami ludzkimi, doradztwie, inwestycjach oraz najnowyszych trendach w branży hotelarskiej - social media i e-commerce. Chcemy pisać świeżo i bezkompromisowo, zawsze starając się gruntowanie przedstawiać poruszane tematy. Chcesz pisać z nami? Prześlij tekst!

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Newsletter

Głupot nie wysyłamy :)