10 zasad przydatnych hotelarzom, których możemy się nauczyć od bohaterów Downton Abbey.

Czytaj newsletter! Istotne informacje i wpisy, bez spamu.

Serial Downton Abbey opowiada historię angielskiej rodziny szlacheckiej w trudnych, nie tylko dla Zjednoczonego Królestwa latach 1912-1922.

Niezwykle majestatycznie obrazuje wystawne, pełne konwenansów i zwyczajów życie przeciętnej ówczesnej angielskiej szlachty.

Czas był trudny nie tylko z uwagi na wielkie tryby historii (zatonięcie Titanica, I Wojna Światowa, Powstanie niepodległej Republiki Irlandii) ale również z uwagi na przemiany społeczne mocno wkraczające w życie zwłaszcza starszych bohaterów serii.
Przyzwyczajeni z pokolenia na pokolenie do życia według “od zawsze” istniejących reguł siłą rzeczy muszą się przyzwyczajać do nowo wkraczających. A właściwie, z ich punktu widzenia, braku zasad.

Właśnie wyżej wymienione pełne formy i etykiety życie jest kanwą z której hotelarze mogą czerpać garściami.
Już imponująca scena otwierająca w pierwszym odcinku cykl zapowiadała, że będzie to obraz wręcz wymarzony dla hotelarzy i gastronomów.

Larry Mogelonsky na ehotelier.com przyjrzał się serialowi bliżej, skupiając się na inspiracjach, które z powodzeniem można zastosować w naszych hotelach. Jeśli oczywiście już nie są one częścią standardowych procedur działania w naszym obiekcie.

10 lekcji od Downton Abbey wg Larry’ego Mogelonsky:

[list style=”list-img2″]Pracownicy i goście nie utrzymują ze sobą bezpośrednich kontaktów z wyjątkiem koniecznych, wynikających z pełnionych zadań.[/list] [list style=”list-img2″]Każdy członek zespołu ma określone stanowisko i obowiązki.[/list] [list style=”list-img2″]General Manager może czerpać dużą wiedzę dzięki wspólnym posiłkom z zespołem.[/list] [list style=”list-img2″]Gdy obiekt jest pusty wtedy nadchodzi doskonały moment na wszelkie prace remontowo-naprawcze.[/list] [list style=”list-img2″]Korzystanie ze świeżych produktów jest koniecznością.[/list] [list style=”list-img2″]Śniadanie jest najważniejszym punktem dnia.[/list] [list style=”list-img2″]Dodatkowi goście wiążą się z dodatkowymi pracownikami i dodatkowym planowaniem.[/list] [list style=”list-img2″]”Kobieca ręka” jest niezbędna w kontaktach z pracownicami.[/list] [list style=”list-img2″]Pracownicy rozmawiają o wszystkim.[/list] [list style=”list-img2″]Właściciel decyduje.[/list]

Tłumaczenie zasad i ich publikacja za zgodą Larry’ego Mogelonsky.

Warto również przeczytać